
Wykład – Jak osiągnąć szczęście?
Wielkie jest szczęście, gdy wśród szarego błota znajdziesz kamyczek ze szczerego
złota, lecz jeszcze większe, gdy w codziennym tłumie znajdziesz człowieka, który Cię zrozumie”.
Dnia 15 kwietnia 2026 r. Słuchacze PUTW uczestniczyli w wykładzie pod
tytułem „ Jak osiągnąć szczęście”. Prelekcję przygotowała i przeprowadziła Kol. Jadwiga
Głogowska -sekretarz Zarządu Uniwersytetu. Przywitała serdecznie obecnych
zainteresowanych tematem wykładu. Nawiązała na początku do zajęć fakultetu z
Psychologii szczęścia, który od kilkunastu lat prowadzi Pani mgr Zofia Gajowska.
Różnorodność tematyki związana jest z zajęciami o życiu człowieka oraz skupia się
nadal na jego rozwoju i właśnie dążeniu przez całe życie w poszukiwaniu szczęścia i jak
być szczęśliwym. Z pewnością usłyszę pytanie, gdyż taka jest kolejność
pierwszeństwa moich przemyśleń. Co to jest szczęście ? Odpowiem, że jest to poranek ,
budzący nas na powitanie każdego dnia. Znaleziono dotychczas około 250 synonimów
szczęścia. Człowiek ma tyle szczęścia , na ile sobie pozwoli. Rozróżniamy dwa rodzaje
szczęścia.CZYTAJ DALEJ
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pn."4 Pory Roku" Klubu Plastycznego Tęcza

