Na stronie

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA MIEDARZANIE NA PIEKARSKIM UNIWERSYTECIE TRZECIEGO WIEKU

 

 

„ …. Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza....”

 

Takie wrażenie odnieśli Słuchacze Piekarskiego Uniwersytetu III Wieku po obejrzeniu i wysłuchaniu Koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „MIEDARZANIE” z Gminy Zbrosławice , który odbył się dnia 28 lutego 2022 r. w auli AZS w Piekarach Śląskich. Zespół sprawił radość , wzruszenie i nutkę nostalgii za tym, co swojskie, co tętni i wydobywa się z naszych serc i a przede wszystkim z naszej Śląskiej Ziemi.

Treści muzyki, pieśniczek , tańca nasycone były uczuciami miłości, zachwytem, uśmiechem. Płynęły one strumieniem z przyjaźni, oddania, zaangażowania                i wspólnego przeżywania chwil, które pozostaną na długo w pamięci artystów na scenie jak i widzów. Tę więź zacieśniała piękna muzyka, silne brzmienie solowych        i zbiorowych głosów i wyjątkowe ludowe stroje.

O tych rozbarskich strojach opowiadała Pani Joanna SLEZIAK, która wraz z Panem Eugeniuszem KOSTKĄ założyła Zespół i od 25 lat prowadzi tańce, opracowuje układy choreograficzne natomiast Pan Eugeniusz KOSTKA przygrywa na akordeonie, zajmuje się aranżacją i rozpisywaniem pieśni na głosy.

Rzęsiste i gromkie brawa na stojąco, wspólne zdjęcie z artystami oraz skromne upominki, były dowodem sympatii i podziękowania za przeuroczy wieczór.

 Przygotowała Jadwiga Głogowska 

galeria zdjęć