Na stronie

WIECZÓR POEZJI PRZY MUZYCE .

 

... Największe znaczenie w naszym życiu ma to,

co sami myślimy na swój temat...”

 

( - C.G. Jung - )

 

WIECZÓR AUTORSKI KOL. ANNY KUDEŁKO

 

"....Największe znaczenie w naszym życiu ma to,
co sami myślimy na swój temat ..."
( - C.G. Jung - )
WIECZÓR AUTORSKI KOL. ANNY KUDEŁKO
Dnia 14 marca 2022 roku do auli AZS w Piekarach Ślaskich na swój autorski wieczór poezji zaprosiła Słuchaczy Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członków Stowarzyszenia UTW Piekary Śl. Koleżanka naszego UTW Anna KUDEŁKO.
ANIA przywitała zebranych gości i opowiedziała o swoich zainteresowaniach, o swoich osiągnięciach oraz szerokiej działalności na wielu płaszczyznach.
Z Uniwersytetem związana jest od siedmiu lat. Aktywnie pracuje w Zarządzie. Utworzyła i prowadzi bezinteresownie bezpłatny fakultet sportowy, którego osiągnięcia notuje się na etapie nie tylko w naszym mieście, ale na terenie Województwa Śląskiego i w skali kraju. Piszemy o nich na naszej stronce internetowej. Puchary zdobią gabloty w DDK w Brzezinach ŚL. a medale i dyplomy są własnością ich zdobywców.
Współpracuje i jest członkiem zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń UTW w Bytomiu oraz AWS w Wojkowicach.Jest
członkiem bytomskiego Zespołu pod nazwą : „ Klub Roman – tycznych Serc, który dodawał kolorytu recytowanym utworom przez autorkę na tym spotkaniu.
Zespół muzyczny, w wykonaniu Pani Asi – grającej na skrzypcach i Pana Romana- gitarzysty przywitał zebranych „Romantycznym tangiem”.
Pani Ania od lat tworzy wiersze. Zaprezentowała swoje utwory pisane tzw. wierszem białym. Było ich około 20, ponadto cykl fraszek , „skromny” Erotyk.
Wszystkie dzieła to bardzo ciekawe opowieści o osobistych przeżyciach radosnych, szczęśliwych, wypełnionych miłością do dzieci i męża, pogodnych, lekkiego serca, uwieńczonych powodzeniem, pomyślnością, w klimacie poszukiwań i wzajemnych relacji. Przeplatały się jednak z bólem, utratą, odejściem Najbliższych, odkrywaniem tego, co odeszło na zawsze i została samotność.
Wybrałam tylko niektóre tytuły czytanych utworów, aby były świadectwem naszych przeżyć wspólnie z ich autorką. Oto One: „Ja -serce Matki, Wigilijna zaduma, Jedyny dzień, Moje Adagio, Jedna kropla, Kiedy,kiedy,kiedy?, Jedno słowo, Poranna modlitwa, Kim chcę być.”
Jednak Autorka odnajduje się w tym zaplątanym dla każdego z nas świecie. Opowiada o wrażeniach w czasie wyjazdów za granicę, zdaje relacje z wydarzeń, które sama organizuje. Trzeba zapomnieć o chwilowej niedyspozycji, bo się przebywa : „Nad pięknym modrym Dunajem, Z wiatrem, W muzycznym epilogu, bo kocha się życie.”
„Życie można znaleźć w każdej chwili. Jeśli więc nie zjawisz się tam, przegapisz swoje spotkanie z życiem.” To moja konkluzja do wysłuchanych pięknych utworów.
Romantyczne, pełne liryzmu piosenki Zespołu dodawały do atmosfery spotkania podziw, estymę, ukojenie oraz wewnętrznych przeżyć i doświadczeń każdemu Słuchaczowi .
W wykonaniu Asi i Romana usłyszeliśmy utwory: „Krakowski spleen, Aleja w marzeniach, Twoje oczy, W moim śnie, Pieśń o miłości.
„ Hiszpanka i Gdybym Cię kochał „ zakończyły spotkanie.
Każdy utwór wywoływał burzę oklasków.
Pani Dyrektor Ilona Ogiołda pogratulowała Ani i Artystom oraz podziękowała za miły wieczór wszystkim jego uczestnikom.

 

Sporządziła Jadwiga Głogowska

galeria zdjęć*