Na stronie

Spotkanie ze sztuką

Dnia 11.01.2019r. miłośnicy poezji wśród Słuchaczy PUTW po raz kolejny uczestniczyli w comiesięcznym "Spotkaniu ze sztuką". Tym razem zagościła w naszym gronie przesympatyczna Piekarzanka - Królowa poezji na Dąbrówce Wielkiej, Pani RENATA MIGLUS - poetka, amatorka. Spotkanie miało miejsce w DDK w Dąbrówce Wielkiej.

Swoje liczne utwory w czasie poetyckiego wieczoru prezentowała sama autorka. Ich tematyka skupiała się wokół człowieka, małego, dorastającego i dojrzałego, jego życia, miłości, codziennych, różnorodnych chwil, jego wartości i działania.

Wyróżniała je swoistość patrzenia na świat Pani Renaty, ale każdy ze Słuchaczy widział w tych wierszach swój świat, swoje oblicze, własną radość, szczęście, szacunek dla drugiego człowieka. Były też takie, które dostarczały nam humoru, uśmiechu, a które oklaskiwaliśmy wielkimi brawami. Bardzo zainteresowały nas bajki dla dzieci, powstające w każdej chwili na zawołanie maluchów. Tak bardzo przydałyby się na spotkanie z wnukami z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka.

Wzruszającym akcentem był utwór dedykowany wszystkim Mamom, bo każdy dzień z Mamą jest Jej świętem. Płynęły słowa podziękowania, miłości, wdzięczności, poświęcenia, oddania, odpowiedzialności i ogromnej troski o wychowanie swoich pociech.

Atmosfera spotkania skupiła się wokół Świąt Bożego Narodzenia, zimowych krajobrazów, wprowadziła w nasze wnętrze karnawałowy nastrój i klimat.

Recytacje przeplatały utwory muzyczne związane z problematyką utworów, śpiewane wspólnie przez uczestników.

Jednym słowem wspaniały wieczór przy kawie, pięknej, chwytającej za serce poezji Pani Reni, muzyce i śpiewie. Nie śpieszno było do domu.

Galeria zdjęć. 

 

Dziękuję Koleżankom i Kolegom

Opiekunka Koła J. Głogowska