Na stronie

Nasi Słuchacze wspomogli WOŚP

13 stycznia 2019 r. po raz 27. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Piekarski Sztab Orkiestry usytuował swoją siedzibę w Akademickim Zespole Szkół przy ulicy Gimnazjalnej 24. Nasz UTW również zgłosił swój akces uczestniczenia w zbiorowej "grze". Organizatorem naszej grupy był przewodniczący Samorządu Słuchaczy kol. Jan Baron.Naszym zadaniem był marsz z kijkami po wyznaczonej trasie obok ronda przy skrzyżowaniu ulic Gimnazjalnej, Kościuszki i wzdłuż nowego skweru nad Szarlejką. Długość trasy wynosiła 850 m. Patrolowali trasę Policjanci z Miejskiej Komendy. Towarzyszyli nam również wolontariusze, zagrzewając okrzykami i "trąbieniem" do pokonania trasy. Dzielnie spisaliśmy się pokonując kilkakrotnie dystans.

Nagrodą był medal otrzymany na dmuchanej bramce. Przy stoliku piliśmy kawę zajadając smakowite ciastka i dzieliliśmy się wrażeniami. A wrażeń było co niemiara. Jesteśmy dumni, że spełniliśmy nasz obywatelski obowiązek, pomagając WOŚP i zasilając konto na zakup sprzętu medycznego dla dzieci oraz swoje zdrowotne konto.

Mimo tragicznego wydarzenia, które z ogromnym niedowierzaniem i bólem przyjęli wszyscy zwolennicy WOŚP. Orkiestra wciąż gra i będzie "...grała nadal, do końca świata i jeden dzień dłużej...".

Sporządziła J. Głogowska