Na stronie

BAWMY SIĘ …


Taka podnieta towarzyszyła zaproszonym Gościom i Słuchaczom Piekarskiego Uniwersytetu III Wieku na karnawałowej biesiadzie w dniu 26 stycznia 2018 roku. 
Dodam jeszcze słowa: weselmy się, cieszmy się, uśmiechajmy się, śmiejmy się, tańczmy, wirujmy, śpiewajmy, podziwiajmy, słuchajmy, zachwycajmy się, delektujmy się. A wszystko to miało właśnie miejsce w czasie kilkugodzinnej wspólnej zabawy, którą zaszczyciła swoją obecnością Prezydent Miasta Pani Sława Umińska – Duraj.


Do aktywnego biesiadowania z dużym poczuciem humoru zapraszali członkowie Rady Słuchaczy. I rzeczywiście zabawa była przednia z wielką werwą, animuszem. Ukazała wigor i zapał oraz wdzięk wszystkich uczestników.
Do tańca przygrywał wspaniały muzyczny Zespół „ Wesoła Biesiada”.
Niespodzianką i atrakcją, prawdziwą ucztą muzyczną wieczoru, był występ Aleksandra Martineza, artysty pochodzącego z Filipin, finalisty programu telewizyjnego MAM TALENT. Pan A. Martinez, obdarzony niebywałym talentem wokalnym, o dużej skali głosowej, wykonał w języku angielskim kilkanaście znakomitych przebojów, które kiedyś śpiewali m. in. Frank Sinatra, Tom Jones, Louis Armstrong. W niektóre fragmenty włączała się cała sala, wtórując w języku polskim. Wywoływało to radość i uśmiech na naszych twarzach. Ogromne brawa i uznanie za występ dla Aleksandra Martineza.


Imprezę uatrakcyjniały występy słuchaczy, reprezentujących grupy fakultatywne, przeplatające się z muzyką i tańcem.
– Warsztaty aktorskie - pod kierunkiem Pana Piotra Janiszewskiego, zaprezentowały dwie pouczające scenki kabaretowe pt. „Kawiarnia„ i „Agentka”. Świetne role Cecylii, Ani, Gizeli, Jasia i Czesia zostały nagrodzone gromkimi brawami.
– W wykonaniu Grupy wokalnej pod batutą Pani Woleńskiej, wyróżnionej w juwenaliach w Warszawie (2017), usłyszeliśmy utwory: „Audite Silete, Kolędy oraz Dona Nobis.” Niewielki chórek ujął słuchaczy pięknym brzmieniem akordów muzycznych w czystej postaci głosowej.
– Melodię do - CHA – CHA – wykorzystały tancerze z Tańca towarzyskiego, poruszając się zgrabnie na parkiecie z gracją i pełnym wdziękiem.
– Spotkania ze sztuką reprezentowała Jadzia Głogowska w piosenkach o pożegnaniach i powrotach : „La Paloma” i „ Goodbye My Love” dedykując je miłośnikom poezji i muzyki. Nagrodzona rzęsistymi brawami za solowy występ w pełnej glorii schodziła ze sceny.
– Słuchacze z Turystyki pod opieką Pani Bogumiły Frycz popłynęli Wisłą od jej źródła poprzez urodziwe polskie krainy aż do Bałtyku. Słowem podkreślali, że piękna jest nasza Ojczyzna, z której jesteśmy dumni.

Nie zabrakło również konkursów z nagrodami dla uczestników biesiady.
Wielkim aplauzem cieszył się konkurs przebierańców. Pomysłowość w strojach nie miała granic. W specjalnym dla nich tańcu z orkiestrą w tle, poruszał się Michał Szpak lub jak kto woli pirat , policjant i więzień z kulą u nogi, pszczółka Maja, policjant z pistoletem, biały bałwanek i inni, których można wyłowić na zdjęciach uchwyconych jak zawsze w profesjonalnych aparatach Janki Gancarczyk i Romka Klaina. Wiele zdjęć i filmów znalazło się również w komórkach.
I tak: I miejsce zajął Michał Szpak
II miejsce przypadło więźniowi
III miejsce zdobyła pszczółka
Cztery wyróżnienia za najpiękniejszy strój otrzymali również : policjantka, kocica, klaun i bałwanek.
Okrzykom, oklaskom i śpiewom dla zespołu muzycznego nie było końca. Każdy z biesiadników znalazł dla siebie miejsce we wspólnym tańcu, w parze, w kole i przy stole. Animuszu dodawały tańczącym efekty muzyczne, świetlne, stroje śpiewających artystów. Zadowoleni i w dobrym humorze, ale i z nutką żalu opuszczaliśmy aulę w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich.

Gorące podziękowania za zorganizowanie i przeprowadzenie biesiady składamy:

– Pani Dyrektor DDK i wszystkim jej pracownikom
– Radzie Słuchaczy PUTW
– Słuchaczom, którzy pomagali w przygotowaniach do imprezy
– Uczniom Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych w Piekarach Śląskich za przygotowane przekąski w postaci przepysznych kanapek
– Sponsorom biesiady, a byli nimi:
KAULAND Piekary Śląskie
FIRMA STOKSON
Firma Reklamowa REDEYE z Piekar Ślaskich
Cukiernie :

SPRUŚ Michał Trembaczowski
KONOWOŁ I SYNOWIE
STACH

Serdeczne podziękowania składamy również Panu Radnemu Tadeuszowi Wieczorkowi oraz Pani Halinie Kocur .

Dziękujemy zaproszonym Gościom, Wszystkim Uczestnikom – Słuchaczom za wspólne biesiadowanie. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Opracowała : Jadwiga Głogowska