Na stronie

Zakończenie roku akademickiego 2014/2015

Dnia 27 maja w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Jana III Sobieskiego w Piekarach Śl. Słuchacze Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli 9 ? ty rok akademicki. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście w osobach: Prezydent Miasta ? Pani Sława Umińska-Duraj, Przewodniczący Rady Miasta - Pan Piotr Buchwald, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu ? Pan Marek Kapica, Honorowi członkowie PUTW- Pani Maria Wojszczyk i Pan Stanisław Korfanty, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ?Nasze Piekary? Pan Jacek Zając oraz Dyrektorzy placówek oświatowych, którzy współpracowali z Uniwersytetem.


Prowadzący uroczystość: Koordynator ? Krystyna Golis i Przewodniczący Rady Słuchaczy ? Jan Baron, w ciekawym ujęciu przedstawili działalność Rady, pracę fakultetów, osiągnięcia indywidualne i zbiorowe członków UTW. Popołudnie upłynęło pod hasłem : Łączymy pokolenia?. Odzwierciedleniem tego była prezentacja osiągnięć przeplatana występami zaproszonych na uroczystość utalentowanych artystów, realizujących swoje zainteresowania w domach kultury . Wystąpili bracia: Marek i Rafał z Dąbrówki Wielkiej- najmłodsi, bo kilkuletni recytatorzy utworów pt. ?Leń? i ?Wychowanie bezstresowe?. Recytowała również słuchaczka UTW ?Jadzia Głogowska utwory: C.K.Norwida pt.? Fortepian Szopena? oraz własnego autorstwa utwór pt.?Świat znów wzywa Fryderyka?. Młodzież z DDK w Brzezinach Śl. pięknie zaprezentowała 2 układy taneczne, a Edyta Bąk z Dąbrówki Wielkiej zaśpiewała z wdziękiem i talentem 2 utwory wokalne w języku angielskim. Wielką niespodziankę sprawiła grupa wokalna Pani Irminy Barczewskiej, która przedstawiła piosenki o paniach i panach w stylu retro.
Pani Dyrektor DDKultury w Brzezinach Śląskich ? Pani Ilona OGIOŁDA , która organizowała i czuwała nad całością przebiegu wszystkich przedsięwzięć PUTW w ciągu minionego roku, potrafiła wykorzystać dotychczasowe osiągnięcia i na ich bazie zbudować wiele nowych równie ciekawych i efektywnych zamierzeń. Zadowoliły one w pełni duże grono słuchaczy. Uwidoczniono je na spotkaniach, wystawach, wykładach, imprezach kulturalnych, sportowych i turystycznych. Wyrazem tego były podziękowania zaproszonych gości oraz samych członków PUTW dla Pani Dyrektor i Rady Słuchaczy, które zostały przyjęte z wielką serdecznością, pełnym wzruszeniem, wdzięcznością i aplauzem wszystkich zebranych na uroczystości a także nadzieją na dalszą współpracę w następnych latach działalności Uniwersytetu III Wieku w Piekarach Śląskich.
Szanowni SŁUCHACZE PUTW.


Dziękujemy za wytrwałą i sumienną pracę i uczestnictwo w działalności Uniwersytetu. Pamiętajmy, że kosz życia człowieka, obfituje we wspaniałe dary. Starajmy się je wykorzystać w pełni, jeśli chcemy ustrzec się przykrej starości. Dodawajmy życia do lat, bądźmy wieszczami swojego wieku i ucząc się stale żyjmy zgodnie z dynamiką świata.
Zapraszamy serdecznie na następny rok.


Sporządziła : Jadwiga Głogowska