Na stronie

GRUPA TANECZNA

Taniec poprawia samopoczucie, jest sposobem na uwolnienie się od codziennych napięć. To także odskocznia od szarej rzeczywistości – nawiązywanie kontaktów towarzyskich.

AKADEMIA ŚPIEWU I HUMORU

Zajęcia wokalne, emisja głosu mówionego oraz nauka śpiewu. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość również odgrywać role teatralne, skecze humorystyczne i scenki w zabawnej formie.

KURS SAMOOBRONY

Kurs ma na celu zaktywizować ruchowo seniorów i nauczyć ich podstawowych technik radzenia sobie w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Ćwiczenia poprawiają koordynację ruchową i wyrabiają refleks. Zestawy ćwiczeń są dostosowane do możliwości grupy. W trakcie zajęć osoby starsze zapoznają się z zasadami zachowania się w sytuacjach doświadczenia przemocy oraz uczą się technik obrony przed różnymi atakami; dowiadują się jakie zachowania mogą prowokować atak oraz jak uciekać i skutecznie prosić o pomoc

WARSZTATY FLORYSTYKI, ZDOBIENIA I DEKORACJI

Osoby, które zechcą uczestniczyć w warsztatach dowiedzą się jak elementy florystyczne mogą urozmaicić wygląd. Przede wszystkim na warsztatach otrzymają wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Dowiedzą się jakich narzędzi i materiałów używać, a także najważniejsze zasady komponowania roślin. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się również podstaw zdobienia i dekoracji.

Z KULTURĄ NA TY

Z kulturą na TY mają na celu uwrażliwienie na piękno obcowania z szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Pozwolą wyostrzyć zmysły, budować światopogląd, a przede wszystkim rozbudzić w sobie pasje i zainteresowania otaczającym nas światem i ludźmi. W ramach zajęć organizowane będą wyjazdy na wystawy, do muzeów lub bibliotek czy do kina.