Na stronie

Jak być zdrowym i przedsiębiorczym

Dnia 4 marca 2015 roku Słuchacze Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku byli uczestnikami wykładu na temat ?Jak być zdrowym i przedsiębiorczym?. Poprowadziły go panie: Danuta Kocyan ? hotelarz a jednocześnie dyrektor hotelu w Ustroniu ?Mazowsze Medi Spa? oraz Beata Dobrowolska ? trener personalny . Hotel promuje zdrowy styl życia ,wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, właściwy sposób odżywiania. Tematykę wykładu oparto o książkę rektora GWSP dr Aliny Vogelgesang pt.:?Multi level marketing w gospodarce rynkowej?.

 

 

 

 

Marketing to dzisiaj bardzo nowoczesna forma biznesu, zawarta w stwierdzeniu: TWOJE ŻYCIE ? TWÓJ BIZNES. Twoje nowe ? JA? pozwoli Ci powrócić do równowagi. Te słowa pani Danuty zachęcały słuchaczy do otwierania się na korzystanie z różnych form i usług marketingowych promujących zdrowy styl życia.

Pani B.Dobrowolska jest praktykiem -specjalistą zajmującym się detoxem, a więc oczyszczaniem organizmu człowieka z toksyn i wolnych rodników na trzech poziomach; fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Detox nie istnieje w ciele, ale w psychice. Świat , w którym dzisiaj żyjemy, wprowadza w życiu każdego z nas pewien ch a o s. Zbyt szybkie tempo życia, zagubienie, bezsenność, strach, zły kontakt, a przede wszystkim stres, który blokuje mózg i psychikę, wywołują choroby cywilizacyjne, takie jak: cukrzyca, otyłość, nadwaga, depresja.

Sprzyja im całkowity brak aktywności fizycznej lub ograniczenie ćwiczeń do minimum, siedzący tryb życia, palenie, tłusta dieta itp. Przyczyną tego stanu rzeczy może być także wyrażanie w różny sposób swoich uczuć, które sygnalizują nasze potrzeby, albo okazywanie strachu, kiedy nie podejmujemy odpowiednich decyzji.

Starajmy się więc uporządkowywać nasze myśli, wyciszać emocje. Panom zaleca się równowagę w każdym działaniu, a Paniom korzystanie z radości życia.

PSYCHIKA JEST MÓZGIEM MÓZGU!

Niech to stwierdzenie zachęca nas do korzystania w różnym stopniu z zalecanych terapii.

Opracowała J. Głogowska