Na stronie

SREBRNY SUKCES SPORTOWCÓW UTW PIEKARY ŚLĄSKIE         

Dnia 15 listopada 2022 r. odbyła się VI Olimpiada Seniorów  w Radzionkowie. Olimpiada rozpoczęła się defiladą reprezentacji wszystkich drużyn, umieszczeniem flagi olimpijskiej oraz zapaleniem znicza. Zawody oficjalnie otworzyła Członek Zarządu Województwa Śląskiego Pani Izabela Domagała wraz z Dyrektorem MOSIR  w Radzionkowie Panem Grzegorzem Zadęckim. Do rywalizacji w 10 konkurencjach stanęło 10 drużyn.     Nasz Uniwersytet reprezentowali: Andrzejewska Ewa, Boncol Stefan, Czechowicz Dorota, Gawron Jolanta, Kiełkucka Leokadia, Koprek Krystyna, Krauza Stanisław, Kudełko Anna, Mazgaj Anna, Ogiołda Bernadeta, Stróż Danuta, Warmiński Andrzej. Konkurencje były typowo sportowe- np. rzut piłką do kosza, bieg z rakietą na której leżała piłka tenisowa. Ale trzeba było też wykazać się sprytem i prędkością np. przy ubijaniu piany trzepaczką na czas, w biegu z balonem i próbą jego zgniecenia własnym ciałem. Najwięcej śmiechu wywołała konkurencja rzut beretem, a która okazała się najtrudniejszą konkurencją. Nasza drużyna miała bardzo wielką wolę walki co zostało zauważone. Zarówno w mediach jak i komentarzach wymieniano naszą drużynę  jako waleczną ekipę z Piekar Śląskich. Naszej reprezentacji zabrakło tylko 3 punktów do Złotego medalu. Finałowe wyniki VI Olimpiady w Radzionkowie:       

I - UTW  Bytom         

II - UTW PIEKARY ŚLĄSKIE                   

III- UTW Tąpkowice                 

IV - Świerklaniec     

V  - UTW Tarnowskie Góry     

VI - KSS Royal           

VII - Wojkowice         

VIII- Niezrzeszani Radzionków               

IX - Power Senior Radzionków             

X - OKKS Orzech       

Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe medale. Kolejna wspaniała sportowa impreza. Gratulujemy naszej drużynie. A drużyna pragnie serdecznie podziękować naszym słuchaczom którzy przybyli na Olimpiadę i zagrzewali nas do walki . Dziękujemy.