Na stronie

Echa sportowe

Pierwszy miesiąc naszych wakacji mija a obfitował w różne wydarzenia sportowe. Nasi sportowcy nadal walczą i zdobywają medale.

 

Na wycieczce do Złotego Potoku zorganizowanej przez fakultet “ABC Kulinarne” i “Sportowy Senior” rozegraliśmy mini konkurencję w rzutach do celu. Niestety aura pokrzyżowała nam plany i musieliśmy odwołać inne konkurencje. Ale rozgrywka była bardzo emocjonująca i pełna rywalizacji. Po dwóch kolejnych dogrywkach / przy tak wysokiej sprawności sportowej wszystkich zawodników/ ostateczna klasyfikacja konkurencji była następująca:

I miejsce - TERESA NOWACKA

II miejsce - BERNADETA OGIOŁDA

III miejsce - MIROSŁAWA SZYMCZAK

Zwycięzcy zostali udekorowani specjalnymi medalami /frisbee/ oraz otrzymały Puchary wypełnione słodyczami . Nagrody zostały ufundowane przez sponsorów , którym serdecznie dziękujemy.

A po zawodach wszyscy zrelaksowali się przy wspólnej zabawie tanecznej z seniorami z Rędzin.

 

W dniu 9 czerwca 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Radzionkowa w strzelaniu . Nasz UTW reprezentowały 2 osoby , ale niestety zawodnicy nie przystąpili do oddania strzałów. Potężna burza z ulewą zmusiła organizatorów do zakończenia zawodów.

 

W dniu 13 czerwca 2022 r.nasza koleżanka Anna Kudełko na zaproszenie MOSiR Radzionków zwiedziła TARGI SENIORÓW “ SILVER SILESIA 2022 “ w Bielsku-Białej.

 

W niedzielę 19 czerwca 2022 r. ANNA KUDEŁKO zdobyła SREBRNY MEDAL w Nordic Walking III Edycji Biegowej Grand Prix MOSiR 2022. Na starcie stanęło 171 zawodniczek i zawodników.

 

Natomiast już dzień póżniej czyli w poniedziałek 20 czerwca 2022 r. 3-osobowa grupa na zaproszenie UTW Wojkowice wzięła udział w Sportowym Spotkaniu Integracyjnym Seniorów na stadionie w Wojkowicach .

Dublet : ANNA KUDEŁKO i DANUTA STRÓŻ zdobyły I MIEJSCE W ZAWODACH BOULE /kobiety/ i otrzymały główną nagrodę – zestaw do gry w boule

Dublet : ANDRZEJ WARMIŃSKI i FRANCISZEK SOWIŃSKI ZDOBYLI I MIEJSCE W ZAWODACH BOULE / mężczyzni/ i również otrzymali główną nagrodę – zestaw do gry w boule

 

W dniu 22 czerwca 2022 r. na Księżej Górze MOSiR gościł Stowarzyszenie Radzionkowskich Seniorów “Power”.Było wiele konkurencji sportowych. Nasza koleżanka Anna Kudełko została zaproszona do sędziowania zawodów w boule. Było bardzo sportowo i wesoło oraz tanecznie.

 

Grupa naszych słuchaczy wzięła udział dnia 25 czerwca 2022 r. w “Silver Run 2022 “ czyli Srebrnym Biegu w Ożarowicach.

Impreza odbyła się z udziałem Izabeli Domagały – członka Zarządu Województwa Śląskiego oraz Grzegorza Czapli – wójta gminy Ożarowice. Seniorzy i ich sympatycy pobili poprzedni rekord przechodzonych kilometrów /1290/ ustalając nowy rekord ponad 1500 km. W imprezie uczestniczyło blisko 500 osób. Najstarsza uczestniczka miała 96 lat. Nasi słuchacze pokonali dystans 2 km i po zakończeniu marszu otrzymali pamiątkowe medale. Po wyczerpujących marszach można było zrelaksować się przy występach lokalnej orkiestry strażackiej , zespołów folklorystycznych oraz gwiazd imprezy – zespołu Jorgusie oraz Jacka Silskiego .

galeria zdjęć