Na stronie

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO

... Każda chwila dnia, każdy dzień, każdy rok

jest w życiu człowieka nurtem niepowtarzalnym i bezpowrotnym.

Żyć, znaczy znać wartość i cenę swojego czasu...”

(Seneka)

 

Złota myśl Seneki - rzymskiego filozofa, poety i pisarza okresu starożytności przypisana jest każdemu człowiekowi, który potrafi wykorzystać w dwójnasób czas w swoim codziennym życiu. Do nich należą między innymi Słuchacze Piekarskiego Uniwersytetu III Wieku, bo znają wartość i cenę swojego czasu, z pożytkiem wypełniając go rozwijaniem zainteresowań i swojej osobowości.

Ponad 100 osób rozpoczęło nowy Rok Akademicki 2021/22 dnia 5 października, w auli AZS przy ul. Gimnazjalnej 24. inaugurując 16. rok aktywności naszego UTW na terenie miasta. W tym roku wydamy legitymację studencką z nr 1000.!!!

 

Uroczystość, rozpoczynającą naszą działalność, zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście :

  • Pani Sława Umińska – Duraj , Prezydent Miasta Piekary Śląskie

  • Pan Zenon Przywara – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie

  • Pan Łukasz Ściebiorowski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu przy Radzie Miasta Piekary Śl.

  • Pani Justyna Pietrucha – Dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich

  • Pani Stefania Borkowska – delegatka zaprzyjaźnionego UTW w Bytomiu.

 

 

Do ostatniego miejsca wypełnili salę Szanowni Słuchacze P UTW.

Zebranych Gości oraz Słuchaczy powitała Pani Dyrektor DDK Ilona Ogiołda. Podziękowała za uznanie naszych starań w kontynuowaniu działalności z Seniorami, pogłębianiu wiedzy oraz integracji tego środowiska.

Dalszy ciąg inauguracji poprowadzili członkowie Rady Słuchaczy: Jan Baron – przewodniczący i Jadwiga Głogowska – sekretarz.

Kol. Przewodniczący podkreślił, że ceremonia otwarcia nowego roku, szczególnie w obecnych warunkach, jest doniosłym wydarzeniem dla słuchaczy, a przede wszystkim dla nowo przyjętych oraz wykładowców. Ma nadzieję, że nasza edukacyjna przygoda zakończy się w maju przyszłego roku.

Kol. Sekretarz przedstawiła 25 fakultetów tematycznych, w tym 4 nowe propozycje, które cieszyły się w czasie zapisów sporym zainteresowaniem. Są to: Akademia śpiewu i humoru, kurs samoobrony dla Seniora, warsztaty florystyki, zdobienia i dekoracji oraz grupa taneczna. Prowadzący poinformowali o cyklu wykładów oraz terminach zajęć, które zostały przedstawione na spotkaniu organizacyjnym.

Kolejnym punktem inauguracji było wręczenie legitymacji 27. nowym Słuchaczom. Immatrykulacji dokonały Pani Prezydent i Pani Dyrektor DDK.

Pani Prezydent – Sława Umińska- Duraj oraz wszyscy zaproszeni Goście z uznaniem podkreślali zaangażowanie i trud wnoszony w organizację i kierowaniem działalności Instytucji, jaką jest P UTW prowadzony przez Panią Dyrektor i Zarząd Słuchaczy oraz Tym, którzy go wspierają zarówno duchowo jak i finansowo.

Cechuje go bogactwo treści i form na zajęciach w grupach, wykładach, wyjazdach kulturalnych, imprezach , udział w zawodach sportowych z dużymi osiągnięciami. To świadectwa, że PUTW cieszy się dużym zainteresowaniem i popularnością na terenie naszego miasta.

Popłynęły życzenia dalszej owocnej współpracy na niwie edukacyjnej i artystycznej. Cieszymy się, że nasz UTW ma uznanie wśród władz miasta.

Naszym Szanownym Słuchaczom życzymy powodzenia w pogłębianiu wiedzy, rozwoju zainteresowań, dalszego nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni. A nade wszystko jak najlepszego zdrowia.

W części artystycznej z programem arii operetkowych i operowych wystąpili artyści scen śląskich, umilając spotkanie śpiewem, tańcem i humorem.

Gorące i mocne brawa uczestników były serdecznym podziękowaniem za przemiłe wzruszenia ,emocje, przeżycia, uniesienia i uśmiech. Uroczystość zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem.

 

Opracowała Jadwiga GŁOGOWSKA