Na stronie

Podsumowanie „Konkursu Literackiego dla dorosłych”

 

Dziękujemy wszystkim autorom wierszy, którzy przystąpili do konkursu. Poezja to piękna dziedzina literatury, ponieważ pomaga zrozumieć świat, jest zwierciadłem życia i myśli człowieka, czasem potrafi uduchowić wnętrze wszczepiając: Wiarę… Nadzieję i Miłość, Cnoty ponadczasowe, jakże potrzebne do egzystencji. Niektóre wiersze potrafią dotknąć strunę napiętą w sercu, zmienić horyzont myślenia, animować uśpione wnętrze i często smutek zamienić w radość.

Poeci przystępujący do naszego Konkursu wykazali się kunsztem tworzenia i zarazem kreatywnością, ponieważ przelali na papier to, co czuli, z czym pragnęli podzielić się z miłośnikami poezji, czasem obnażając własną duszę, a w niektórych wierszach można było usłyszeć echo nostalgii … miłości… niespełnionych marzeń… czasem buntu, aczkolwiek był też optymizm i szczera radość, jakże potrzebne przesłania w obecnym czasie!

Reguły Konkursu są z góry ustalone, ale chcemy podkreślić, że w wierszach była oryginalność, pomysłowość i refleksja z zadumą nad przemijaniem. Każdy nadesłany wiersz jest dobry… jeśli wiemy że strofa, po strofie jest szczera, a miłośnik poezji, przepełniony entuzjazmem, czeka z niecierpliwością na kolejną pozycję.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, nadesłano 25 wierszy (w tym jedno opowiadanie)            z różnych regionów naszego kraju m.in. z Kielc, Kamienia Pomorskiego, Wieliczki i miasta Chełm. 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do śledzenia strony DDK i profilu na Facebooku.

 

Laureatami konkursu zostali:

I. Aneta Jasłowska

II. Anna Piliszewska

III. Sonia Raczyńska

IV. Tadeusz Dejnecki

V. Zygmunt Królak

 

Wyróżnienie otrzymał:

I. Zbigniew Pikuła