Na stronie

Projekt „Wirtualne okno na świat”

 

Wirtualne okno na świat” ma on na celu przybliżenie osobom starszym (50+) zasad korzystania z komputera i internetu, ze szczególnym naciskiem na bezpieczeństwo korzystania z Internetu. Grupą wolontariuszy realizującą projekt grantowy w ramach programu CSR “Inwestujemy w dobre pomysły” organizowanego przez Capgemini Polska.

 

Celem inicjatywy jest pomoc innym w poruszaniu się po świecie online. Wolontariusze chcą dotrzeć do osób, dla których świat internetu nie jest oczywistością.

W ramach projektu prowadzona jest:

-bezpłatna infolinia (Helpdysk dla seniora), gdzie udzielane są bezpłatne porady dotyczące komputera, telefonu, internetu.

 

 

 

 

 

-działalność edukacyjna na Facebooku, gdzie przedstawiane infografiki, dotyczące m.in. zawiłości świata IT. Na YouTubie publikowane zostają filmy na których w prostych słowach wyjaśnione tematy tj. e-medycyna, zakupy online czy bezpieczeństwo w sieci.

 

 

 

 

 

Wszystkie filmy są również dostępne na darmowej platformie edukacyjnej - Cyber plac.

Zapraszamy do polubienia i obserwowania Wirtualnego Okna, ale przede wszystkim do dzielenia się jego zawartością, z tymi którzy potrzebują pomocy w świecie Internetu.

Filmy z poradami można także znaleźć tutaj