Na stronie

ROZPOCZĘCIE ROKU AKADEMICKIEGO 2020/2021 JUŻ ZA NAMI!

 

 

Ten piękny List Gratulacyjny Pani Prezydent Miasta Piekary Sława Umińska – Duraj, przekazała na ręce Zarządu dla wszystkich Słuchaczy PUTW życząc szczęścia i sukcesów
w działalności grupy uniwersyteckiej z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Serdecznie dziękujemy Pani Prezydent i życzymy sobie
i Pani dalszej, wzajemnej, udanej współpracy.

2 października 2020 roku Uniwersytet III Wieku rozpoczął jubileuszowy

piętnasty ROK AKADEMICKI 2020/2021 z PIEKARSKIMI SENIORAMI.

Wydarzenie to miało miejsce w sali Kina „Zacisze” w Miejskim Domu Kultury.

Ze względu na obostrzenia związane z trwającą epidemią, spotkanie odbyło się w innej formie, jak dotychczas, bez zaproszonych gości, w maseczkach, z zachowaniem odległości itp., a wszystko po to, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim Naszym słuchaczom.

Dźwięki Hymnu Gaudeamus Igitur popłynęły zgodnym chórem razem ze słowami
z kinowego ekranu. Pani Dyrektor mgr inż. Ilona Ogiołda powitała długoletnich, wiernych słuchaczy, jak i tych, którzy zaczęli z nami uniwersytecką przygodę. Nowym członkom życzyła zadowolenia i satysfakcji w zdrowiu i uśmiechu na co dzień oraz osobistych osiągnięć w naszym gronie. Pani dyrektor oraz przewodniczący zarządu Jasiu Baron omówili otrzymane przez Słuchaczy materiały w postaci planu zajęć, terminarza pierwszych spotkań w grupach oraz wykładów tematycznych zaplanowanych dla Naszych słuchaczy. Pani Ilona podkreśliła ogromne zaangażowanie członków Zarządu, wspominając także
o bezinteresownym prowadzeniu bezpłatnych fakultetów dla słuchaczy, tj.: Nording wolking – Jan Baron, Kulinarne ABC – Ula Cesarz, Sportowy Senior – Ania Kudełko i Z kulturą na ty – Jadzia Głogowska.

Janek przedstawił informację o zmianie cotygodniowych dyżurów Zarządu w poniedziałki w godz. 14.45 – 15.45 na na parterze AZS (stołówka). Na tablicy ogłoszeń w korytarzu na parterze znajdą słuchacze bieżące ogłoszenia i wydarzenia, a także na stronce internetowej utw.piekary.pl i facebooku.

Pani Dyrektor przedstawiła członów Zarządu oraz pełnione przez nich funkcje.

Przewodniczący - Jan Baron, Sekretarz – Jadwiga Głogowska, Skarbnik – Anna Witkowska, Członkowie : Anna Kudełko, Maria Pyżlak, Anna Dembecka, Urszula Cesarz. Wszystkie sprawy finansowe prowadzi Skarbnik osobiście i pod telefonem: 601 525 421. Wybór starostów w grupach do 16.10. Spotkanie ze starostami grup w dniu 19.10. o godz. 15.00
w poniedziałek.

Na terenie budynków, w których odbywają się zajęcia, należy bezwzględnie przestrzegać i stosować się do obowiązujących zaleceń sanitarnych tj. : stosowanie maseczek ochronnych, zachowanie dystansu społecznego 1,5 m oraz dezynfekcja rąk.

Miłym punktem programu była wiadomość sportowa, jaką przekazała Ania Kudełko ze stadionu Śląskiego w Chorzowie, gdzie dwa tygodnie temu odbyła się Międzynarodowa Olimpiada Sportowa Uniwersytetów III Wieku, organizowana przez UTW Łazy i Organizacje Senioralne pt. TRZECI WIEK NA START”.

6.osobowa reprezentacja Naszego UTW zdobyła 4 medale w następujących konkurencjach:

  • I miejsce i złoty medal – Franciszek Sowiński – turniej speed- ball

  • II miejsce i srebrny medal - Ania Kudełko – turniej boule

  • II miejsce i srebrny medal - Ania Mazgaj - pchnięcie kulą

  • II miejsce i srebrny medal - Marek Kowal - bieg na 150 m

Superrrr..... Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!! Brawisssimo !!!

 

Na zakończenie spotkania na wytrwałych słuchaczy czekała miła niespodzianka.

Wszystkim Słuchaczom Naszego PUTW życzymy wszystkiego dobrego, wszelkiej pomyślności i satysfakcji w realizacji planów i zamierzeń.

  

Sporządziła Jadwiga Głogowska.

 

*galeria zdjęć