Na stronie

"TRZECI WIEK NA START" - XI MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SPORTOWA UTW W ŁAZACH

Pomysłodawcą i organizatorem corocznej letniej olimpiady jest Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. Celem nadrzędnym olimpiady jest wykształcenie w pokoleniu osób 50+ zrzeszonych w Uniwersytetach Trzeciego Wieku i organizacjach senioralnych potrzeby dbania o własne zdrowie , dobrą kondycję fizyczną i psychiczną , zrozumienie egzystencjalnej potrzeby ruchu , jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowania aktywnego stylu życia.

Uroczyste otwarcie Olimpiady odbyło się dnia 25 maja 2019 r. nad zalewem Mitręga w Łazach uroczystym przemarszem kolorowego korowodu na czele którego stypendyści Gminy Łazy nieśli flagę olimpijską. W korowodzie uczestniczyli zawodnicy z całego kraju oraz zagranicy .Podczas tegorocznej jedenastej edycji Olimpiady padł kolejny rekord – do Łaz przyjechało ponad 1100 osób w tym ponad 60 UTW z kraju oraz Austrii i Ukrainy . Po wspólnie odśpiewanym hymnie państwowym oraz hymnie Olimpiady najstarsi uczestnicy tegorocznej Olimpiady zapalili znicz olimpijski . Następnie seniorzy przystąpili do rywalizacji w poszczególnych dyscyplinach sportowych. Ale nie zabrakło również spotkań integracyjnych i prezentacji artystycznych przygotowanych przez poszczególne Uniwersytety . Odbyła się także konferencja poświęcona tematyce senioralnej . Piekarski Uniwersytet reprezentowała 18 osobowa grupa słuchaczy. Nasi zawodnicy walczyli z dużą determinacją i poświęceniem zdobywając wysokie punktowane miejsca w następujących dyscyplinach : łucznictwo , pchnięcie kulą ,kajakarstwo , biegi , boule, przełaje rowerowe i zawody strzeleckie.

Klasyfikacja ogólna XI Międzynarodowej Olimpiady Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych Łazy 2019 r.:

I miejsce Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku GLIWICE - 269 pkt.

II miejsce Zawierciański Uniwersytet Trzeciego Wieku ZAWIERCIE - 154,5 pkt.

III miejsce NGO Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lucku UKRAINA - 123,5 pkt.

Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku w klasyfikacji ogólnej zajął 34 miejsce. W dniu Olimpiady każdy z zawodników był zwycięzcą , ponieważ pokazał , że wiek nie ma żadnego znaczenia, aby człowiek był zdrowy, sprawny, uśmiechnięty, pełen pozytywnej energii oraz otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Gratulujemy naszym zawodnikom i serdecznie dziękujemy naszym kibicom za duże wsparcie i radosne ,dopingujące kibicowanie. Mamy nadzieję że za rok zarówno grono zawodników jak i grono kibiców powiększy się o liczne nowe osoby.

Galeria zdjęć. (źródło: www.utwlazy.pl)

Opracowała - Anna Kudełko