Na stronie

I Tarnogórskie Juwenalia Seniorów 2019

W dniach 13-14 maja 2019 r. grupa naszych słuchaczy brała udział w I Tarnogórskich Juwenaliach Seniorów 2019 r., których organizatorem był UTW Tarnowskie Góry. Dwa dni były wypełnione wesołą zabawą. Niestety pogoda nie dopisała. Ale chłodna i deszczowa aura nie popsuła humorów seniorów i wszyscy wspaniale bawili się na Juwenaliach. 
W pierwszym dniu studenci śpiewająco poprosili Burmistrza Arkadiusza Czecha o klucz do srebrnego grodu, aby rozpocząć zabawę studencką. Po wspólnym odtańczeniu na tarnogórskim rynku poloneza, wszyscy udali się do Kompleksu Zamkowego “U Wrochema” w Starych Tarnowicach. A tam czekały liczne niespodzianki m.in. koncert międzypokoleniowy, występ zespołu tanecznego, kwintetu instrumentów dętych, kabaretu z Alwierni. Największe brawa otrzymały małe dzieci grające na instrumentach smyczkowych ze szkoły Suzuki. Pierwszy dzień zakończył się wielką dyskoteką dojrzałego człowieka.
W drugim dniu odbyły się warsztaty: malarski i florystyczny w których uczestniczyły 4 nasze studentki. Ich prace można było obejrzeć na wernisażu w Kompleksie “U Wrochema“.Koncert kwartetu smyczkowego “Altra Volta “ w repertuarze największych przebojów polskich filmów zakończył I Juwenalia Seniorów, których refleksją była myśl Marka Twaina:
 
“Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją
Lecz starzeją się, bo się przestają bawić “
 
Świetna organizacja, wspaniała zabawa i integracja. A więc do zobaczenia za rok !
 
 
Opracowała – Anna Kudełko