Na stronie

Sportowe zmagania naszych Słuchaczy

Ostatni okres obfitował w liczne imprezy sportowe, w których z dużymi sukcesami rywalizowali zawodnicy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piekarach Śląskich.

V OTWARTE MISTRZOSTWA BYTOMSKIEGO UTW W STRZELANIU i DARCIE odbyły się dnia 25 kwietnia 2019 r.

Do zawodów przystąpiło 21 zawodników w tym 5-osobowa reprezentacja naszego Uniwersytetu. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonała Wicedyrektor CKU Elżbieta Morgoń-Ochman, życząc wszystkim zawodnikom sportowej rywalizacji i dobrej zabawy.

W klasyfikacji indywidualnej w strzelaniu sportowym z pistoletu nasi zawodnicy zdobyli:

srebrny medal – Julian Tomaszek

brązowy medal – Anna Kudełko

Natomiast w klasyfikacji ogólnej w strzelaniu z karabinu i pistoletu nasza drużyna zdobyła; I miejsce i Złoty Puchar.

W konkurencji darta, w której brało udział 26 zawodników drużynowo zajęliśmy II miejsce.

VI PIEKARSKIE SENIORALIA 2019

Dnia 26 kwietnia 2019 roku na obiekcie sportowym Piekarskiego MOSiR-u odbyły się VI Piekarskie Senioralia 2019. We wszystkich konkurencjach rywalizowało około 100 seniorów reprezentujących UTW Piekary Śląskie, UTW Bytom , UTW Tarnowskie Góry , Kluby Seniora z Piekar Śląskich, Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Piekarach Śląskich oraz Stowarzyszenie “Wojkowicki Aktywny Senior”. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor MOSiR-u Łukasz Tomczyk, Dyrektor DDK Piekary Śląskie Ilona Ogiołda oraz radny Rady Miasta Piekary Śląskie Czesław Wymysło.

I ponownie sukcesy naszych zawodników:

Zawody strzeleckie drużynowo

I miejsce – Anna Kudełko, Franciszek Sowiński, Julian Tomaszek

Zawody strzeleckie indywidualnie

I miejsce - Bernadeta Ogiołda

III miejsce – Danuta Stróż

Zawody petanque

I miejsce – Julian Tomaszek, Jan Baron , Jerzy Bączkowicz

II miejsce - Ilona Ogiołda, Bernadeta Ogiołda, Danuta Stróż

III miejsce - Mirosława Szymczak, Elżbieta Bojanowska, Ryszard Najta

Zawody Disc-golf

II miejsce – Julian Tomaszek

SPORTOWE SPOTKANIA MAJOWE

W dniu 1 maja 2019 r. na obiekcie MOSiR Piekary Śląskie odbyły się Sportowe Spotkania Majowe. W zawodach strzeleckich, petanque, darta i disc-golfa rywalizowały piekarskie ugrupowania polityczne, społeczne, Uniwersytety III Wieku oraz Kluby Seniora. We wszystkich konkurencjach rozgrywanych w tym dniu brało udział 200 osób. I w tym dniu nasi zawodnicy nie zawiedli i zdobyli medale:

Zawody strzeleckie drużynowo:

II miejsce Anna Kudełko, Franciszek Sowiński, Julian Tomaszek

Zawody strzeleckie indywidualnie kobiety:

II miejsce Danuta Stróż

III miejsce Anna Kudełko

Zawody strzeleckie indywidualnie mężczyźni

III miejsce Julian Tomaszek

Zawody petanque

III miejsce Mirosława Szymczak, Anna Kudełko, Stefan Boncol

Zawody disc golf

II miejsce Danuta Stróż

W powyższych imprezach nasi sportowi seniorzy zdobyli razem 17 medali: 4 złote , 7 srebrnych i 6 brązowych. GRATULACJE!!!

                                                                                                                                                                                       Sporządziła: Anna Kudełko