Na stronie

Wycieczka autokarowa do Krakowa

"Płynie Wisła, płynie po polskiej krainie.
Zobaczyła Kraków, pewnie go nie minie ..."

Grupa Słuchaczy naszego PUTW w dniu 3 grudnia 2018 r. wczesnym rankiem pojawiła się na parkingu nad Wisłą w pobliżu Zamku Królewskiego Wawelu. Wcześniej z okien autokaru podziwialiśmy dzieła monumentalnej architektury krakowskiej, w tym: gmachy Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Biblioteki Jagiellońskiej. Następnie wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy Zamek wawelski, bogatsi o nowe wiadomości rozbudowy tej pięknej siedziby polskich królów.


Chwila zadumy przed oknem Papieża Jana Pawła II, pod drodze zdjęcia przy szopkach krakowskich, na Plantach i Grodzką na Rynek. A na Rynku: Kościół Mariacki z hejnałem o 12. w południe, kościółek św. Wojciecha - jeden z najstarszych, Sukiennice, restauracja u Wierzynka, pomnik Adama Mickiewicza i ogromny "Jarmark Świąteczny". Czas wolny wypełniliśmy zakupami, w kawiarenkach, zdjęciami przy Bunkrze Sztuki i przy innych ciekawych obiektach. Urzekły nas przepiękne sztuczne oświetlenia świąteczne, ustrojone choinki o zmroku. Najpiękniej prezentował się Rynek i Grodzka oraz Floriańska.

Do domu wracaliśmy zadowoleni, pełni wrażeń, bo Kraków przywitał nas piękną słoneczną pogodą, błękitnym niebem, a pożegnał w blasku błyszczących i olśniewających iluminacji. 

Dziękujemy organizatorom za moc atrakcji, po których zostaną miłe wspomnienia. 

 

Galeria zdjęć

 

Opracowała: J. Głogowska