Na stronie

Spotkanie z Panią Prezydent

                Twoje działanie i tylko twoje działanie określa twoją wartość.                       

                                                                                 (Johann Gottlieb Fichte)

       Dnia 10 października 2018 r. Słuchacze P UTW gościli ,w ramach integracji, zespoły artystyczne zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia UTW z Tarnowskich Gór.

Zebranych licznie Słuchaczy przywitała Dyr. DDK  Pani Ilona Ogiołda, przedstawiając zaplanowane zadania na październik, ich czas i miejsce.  I tak:

 • zajęcia w plenerze na temat : „Historia Donnesmarków” w Świerklańcu w dniu 25 .X. o godz. 10.45
 • 18 X wyjazd o godz. 9.00 uczestników Programu Uniwersytetu Medycznego do Katowic na podsumowanie projektu. Zbiórka obok Hotelu Wiśniewski na ul. ks Popiełuszki w Piekarach Śląskich
 • Na zajęcia fakultetu „Spotkania ze sztuką” zapraszamy do sali Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12 w Brzozowicach na godz. 15.30 w dniu 25. X.
 • Dnia 17. X o godz, 15.00 zebranie w sali 34 AZS wszystkich Starostów z grup fakultatywnych,
 • Dnia 17. X o godz. 17.00 ostatni wykład z programu „Determinanty pomyślnego starzenia się wygłosi ks. Wuwer.

 

W części drugiej spotkania prezentowali swoje osiągnięcia artystyczne  Słuchacze Stowarzyszenia UTW z Tarnowskich Gór.

 • W duecie małżeństwo Państwo Henryka i Andrzej Żurkowie w swoim programie wykonali piosenki: „Dwie tęsknoty”, „Kto umie tęsknić” i „Miłość to słowa”. Henia i Andrzej to zdobywcy I miejsca w konkursie muzycznym w kategorii duety na XI Juwenaliach Seniorów w Warszawie.
 • Widowisko słowno – muzyczne pt. „Na ławce pod familokiym” przygotował zespół teatralny, działający od 6 lat przy Stowarzyszeniu. Prezentuje zwyczaje i obyczaje śląskie uświetniając imprezy na UTW oraz w mieście TG.

Henryka Borkowska – Szmatloch  -  scenariusz i reżyseria

Irena Jasiurkowska  -  opracowanie muzyczne

Grażyna Jurek  -  scenografia

Barbara Holy – Inspicjent

A w spektaklu wystąpili : Henryka Borkowska – Szmatloch, Henryka Żurek, Teresa Markowska, Maryla Witkowska, Bogusława Sukiennik, Jerzy Zieliński i Andrzej Hajduk.

 • Zespół oklaskiwali nasi Słuchacze, podziwiając wykonanie w gwarze śląskiej, dowcip i ciekawe sytuacje na ławce pod familokiym. Gratulujemy Koleżankom i Kolegom z  zespołu zajęcia I miejsca w  XI Juwenaliach Seniorów  w Warszawie oraz wyróżnienia w „ Przeglądzie zespołów artystycznych „ w Oświęcimiu.
 • Występy zakończył duet Heni i Andrzeja piosenkami : „Miłość to cudowny sen „ i „Dobranoc, dobry dzień”
 • Występy duetu cieszyły się również gromkimi oklaskam i gratulacjami.
 • Zespoły przedstawiała Jadzia Głogowska, która szczególnie ciepło przedstawiła Panią mgr Irenę Jasiurkowską, pod batutą której śpiewała w chórze szkolnym Liceum Pedagogicznego w Tarnowskich Górach.

Kluczowym punktem programu było spotkanie z Prezydent Miasta Piekary Śląskie – Panią Sławą Umińską – Duraj. Tę część spotkania prowadziła Pani Dyrektor DDK. Pani Prezydent przedstawiła dotychczasową realizację swoich planów, kierując pracami Samorządu wspólnie z Radą Miasta. Ogrom osiągnięć w tym 4 – letnim działaniu sprawił, że Słuchacze odwiedzili razem z Panią Prezydent każdy zakątek naszego miasta, w którym był nasz Szanowny Gość, interesował się sprawami zwykłych ludzi, ich codziennym życiem, potrzebami, troskami i radościami oraz interesował się przebiegiem wykonywanych prac dla miasta.

Pani Prezydent otwarcie i szczerze mówiła na co stać nasze miasto, jakie są finanse, co i kiedy można zmienić, a inne oddalić w terminie, jakie pozyskiwać środki i wybierać w drodze przetargów odpowiednich wykonawców.

 

                                                                                 Opracowała: J. Głogowska