Na stronie

Wieczór w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

28 – osobowa grupa naszych Słuchaczy, związanych z fakultetem „Spotkania ze sztuką” spędziła w dniu 16 lutego 2018 r. uroczy wieczór w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Przez trzy godziny podziwialiśmy wspaniałe widowisko. Na scenie teatru panowały gorące rytmy, miłość i namiętność, królowało tango, cza – cza i step, płynęły melodie polskich cudownych piosenek z lat 60 – tych i 70 – tych oraz najsłynniejszych amerykańskich przebojów musicalowych.
Wykonywali je znakomici artyści – soliści teatru oraz goście z pełnym wdziękiem , wigorem i błyskotliwością oraz rewelacyjnym głosem. Wszyscy pokazali na scenie brawurowe występy. Niesamowitą zabawę zapewniły nam hity Ludmiły Jakubczak, Skaldów, Kasi Sobczyk, Danuty Rinn, Andrzeja Rosiewicza, Maryli Rodowicz oraz przeboje z musicali „Cabaret”, „Grease”,”New York, New York”. Atmosferę podkręcały kochane przez wszystkich evergreeny - piosenki i utwory muzyczne cieszące się niesłabnącą popularnością przez wiele lat, wykonywane w kolejnych pokoleniach. Były to utwory z lat naszej młodości oraz takie jak „Moon River i Hit the rood, Jack”.
A wszystko to w szalonym rytmie , ze znakomitą choreografią, w bajecznych kostiumach i przepięknej scenografii. Zachwycali nas tancerze, obdarzeni energią, werwą, animuszem i rewelacyjną ikrą taneczną, Na wyróżnienie zasługują Joanna i Chris Ernestowie – mistrzowie stepu, którzy zaprezentowali się w choreografiach do piosenek ze słynnych broadwayowskich musicali „Brigadoon”, „42 ulica”, „Mężczyźni wolą blondynki”. Reżyser – Zbigniew Macias okazał się mistrzem nastroju, wykonując kameralne piosenki głosem o niespotykanym brzmieniu.
25 osobową orkiestrę prowadziła znakomita utytułowana dyrygentka Elżbieta Tomala – Nocuń.
Wracaliśmy do domu pełni niesamowitych artystycznych wrażeń, wzruszeń, piękna, dobrego nastroju we wspólnych przeżyciach.
Dziękuje uczestnikom za wspólny wieczór


J. Głogowska