Na stronie

Spotkania ze sztuką

 

Dla słuchaczy PUTW cena biletu 25 zł.

 

 

  


 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W i OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POEZJI ŚPIEWANEJ IM. WŁADYSŁAWA SEBYŁY I XI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE POETYCKIM IM. WŁADYSŁAWA SEBYŁY. ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU

 


“Karpaty w obiektywie - góry za progiem Twojego domu “
Wystawa fotograficzna Dariusza Bohna
w dniach 18.11.2017 r. – 14.01.2018 r.
w Galerii Baszta – Bytomskiego Centrum Kultury
Pl.Karin Stanek 1
Bilety : 1 zł

Fotografie przedstawiają krajobraz Karpat ciągnący się przez terytoria ośmiu krajów Europy Środkowej.

W trakcie wernisażu autor podzieli się wrażeniami jakich doznał i doświadczył w czasie wędrówek po Karpatach Słowacji, Czech ,Polski, Ukrainy i Rumunii.
Wernisaż : 17 .11.2017 r. / piątek / godz. 19.00 - Wstęp wolny


„... Ludzie wybitni jak Jan Paweł II, jeśli coś
wnoszą do kultury, pozostaje to na zawsze.
Jednak, gdy Ktoś taki jak ON odchodzi,
świat na tym traci...”

Dnia 27 października 2017 zainaugurował swoją działalność na P UTW fakultet „Spotkania ze sztuką” kierowany przez Kol. Jadwigę Głogowską i Annę Kudełko. W zajęciach uczestniczyli słuchacze naszego uniwersytetu, w tym P. dyr. mgr Ilona Ogiołda, P. dr Maria Wojszczyk – honorowy członek PUTW, przew. Rady Słuchaczy P. Jan Baron z małżonką. Wszystkich serdecznie powitała prowadząca zajęcia P. Jadwiga Głogowska. Temat spotkania : „Karol Wojtyła, Jan Paweł II w świecie poezji”. Przedstawione zostały fragmenty utworów pisanych przez K. Wojtyłę w okresie młodości, wydawane w czasopismach ZNAK i TYGODNIKU POWSZECHNYM pod pseudonimami.
Świat, dopiero po 25 latach pontyfikatu Jana Pawła II dowiedział się o Papieżu – poecie. Kluczowym punktem spotkania były fragmenty papieskiego „Tryptyku rzymskiego”, czytanego i omówionego przez prowadzącą. Również członkowie grupy aktywnie uczestniczyli w czytaniu utworów J. Słowackiego, A. Mickiewicza,C.K. Norwida, które były inspiracją poetyckiej twórczości K. Wojtyły oraz wierszy współczesnych znanych i nieznanych autorów, ukazujących życie i i znaczenie pontyfikatu Papieża Polaka dla całego świata. A tematyka utworów przyszłego Papieża ukazywała ogromną Miłość do Boga, miłość do człowieka i miłość do Ojczyzny. Wykorzystano również utwory muzyczne podczas recytacji oraz wystawę wydanych albumów, zdjęć, utworów i wiele innych publikacji. Spotkanie upłynęło w atmosferze powagi, pięknych recytacji, dostarczyło nowej wiedzy o Wielkim Papieżu Polaku na Piotrowym tronie w Rzymie oraz wielu wzruszeń, umocniło poczucie więzi naszej uniwersyteckiej wspólnoty.

Dziękuję wszystkim obecnym. Jadwiga Głogowska .

Uwagi organizacyjne fakultetu.
1. Zajęcia – spotkania odbywają się 1 raz w miesiącu – ostatni piątek o godz. 17.00 w DDK w Brzezinach Śl.
2. Zajęcia są bezpłatne. Zapraszamy.
3. Inne formy zajęć to wyjazdy na koncerty, spektakle operowe, operetkowe itp. zgodnie z możliwościami słuchaczy i organizatorów.
4. Najbliższa propozycja to wyjazd do teatru muzycznego w Łodzi dn. 16 lutego 2018 .
Cena biletu 40 zł + przejazd autokarem. Mamy jeszcze 12 biletów do rozprowadzenia
Zamówiono 35 biletów na tę rewię muzyczną w stylu amerykańskim. Prosimy o zgłoszenia do końca tygodnia – 4 listopada na telefon 695 548 733 J. Glogowska.

DSC_0007 DSC_0010 DSC_0011 DSC_0012 DSC_0014