Na stronie

VIII Turniej Sportowy

W sobotę, 6 września na obiektach  MOSiRu w Piekarach Śl. odbył się VIII Turniej Sportowy Pod Honorowym Patronem Prezydenta Piekar Śląskich Stanisława Korfantego. Organizatorem turnieju był Zarząd Koła Związku Górnośląskiego i Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.

 

W ramach zawodów rozegrane zostały następujące konkurencje: strzelanie z karabinu sportowego w pozycji leżącej, turniej petangue /konkurs drużynowy/, dart ? rzutki, disc golf, marsz z kijkami do nordic wal kingu. W zmaganiach sportowych stanęła do zawodów  grupa Słuchaczek naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w takich dyscyplinach sportowych jak:

  • gra w petangue, ? marsz z kijkami do nordic walkingu,
  • strzelanie z karabinu sportowego,
  • dart rzutki

Chodziło nam o dobrą zabawę, a przy okazji o sprawdzenie się w rzucaniu kul do celu oraz forma aktywności ruchowej. Relacja fotograficzna pokazuje, z jakimi zawodnikami nasze słuchaczki stanęły do zawodów. Nasze panie zdobyły I i II miejsce w marszu z kijkami oraz III miejsce w petangue, a nie co dalej uplasowały się w strzelaniu oraz dart rzutki . Gratulacje! i podziękowania. Nagrodą była też przepiękna pogoda i wiele uznania ze strony Organizatorów spotkania.

I miejsce w marszu z kijkami zdobyła ? Krystyna G o l i s
II miejsce w marszu z kijkami zdobyła ? Helena Reiter
III miejsce drużynowo w petangu zdobyły ? Anna Zając i Elżbieta Bojanowska