Na stronie

PROFESOR MARIAN ZEMBALA W PIEKARACH ŚLĄSKICH

Zapraszamy słuchaczy Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 29 listopada o godz.17.00 na wykład dotyczący kardiologii i schorzeń serca u osób starszych , który odbędzie się w auli AZS w Piekarach Śląskich.

Tematy prelekcji:

  •  "Nowoczesna kardiochirurgia i kardiologia nie tylko nadzieją, ale i szansą dla chorych starszych z chorobami serca" - prof. M. Zembala.
  •  "Dlaczego chory starszy ze schorzeniami serca i współistniejącymi obciążeniami jest wyzwaniem i misją dla lekarzy i terapeutów wielu specjalności" - dr med. Anetta Kowalczuk-Wieteska

“Czad i pożar – obudź czujność w sezonie grzewczym” - wykład Marcina Gąsowskiego – Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Piekary Śląskie

Serdecznie zapraszamy w najbliższą środę, tj. 15.11. o godz. 17.00 do auli AZS na wykład pt. „Czad i pożar – obudź czujność w sezonie grzewczym”, który poprowadzi mł. bryg. Marcin Gąsowski – Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Piekary Śląskie.
Spotkanie dotyczyć będzie takich zagadnień jak:
- zagrożenia jakie powoduje tlenek węgla,
- możliwe źródła emisji tlenku węgla w naszych domach/mieszkaniach,
- objawy zatrucia tlenkiem węgla,
- postępowania w przypadku wystąpienia tlenku węgla oraz zatrucia tlenkiem węgla,
- czujniki tlenku węgla i sposoby ich montażu,
- zagrożenia jakie niesie sezon grzewczy,
- możliwe źródła pożarów w naszych domach/mieszkaniach.
Zapraszamy.

"Wszystko zaczyna się po sześćdziesiątce"

 ??Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu.?

                                                (Benjamin Franklin)

Znane nam już stwierdzenie Prezydenta USA Benjamina Franklina  było mottem wykładu  ks. dr hab.  Pawła SOBIERAJSKIEGO pod tytułem : ?Wszystko zaczyna się po sześćdziesiątce. Blaski i cienie jesieni życia.? Wykładowcy towarzyszyła pianistka Pani dr Mirella Malorny ? Konopka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie wykładowcą jest ks. dr P. Sobierajski.

Przebieg wykładu był dużą niespodzianką dla uczestników. Składał się z trzech części.

Czytaj więcej: "Wszystko zaczyna się po sześćdziesiątce"

KOLEJNY SUKCES MARIANA ILGI

Konkurs plastyczny ?Rudzka jesień? jest najstarszym cyklicznie odbywającym się   przeglądem śląskiej twórczości  nieprofesjonalnej. Od 1976 roku ma on charakter   konkursu .który wpisał się w tradycje kulturalne Rudy Śląskiej ,stanowiąc istotną część   miejskiego przeglądu  imprez kulturalnych, noszących wspólną nazwę ?Rudzka Jesień   Kulturalna?.

Czytaj więcej: KOLEJNY SUKCES MARIANA ILGI