Na stronie

Konkursu Plastyki Nieprofesjonalnej ?Rudzka Jesień?

5 listopada 2014 r. odbyła się XLVII edycja Konkursu Plastyki Nieprofesjonalnej  w Rudzie Śląskiej, pt.? RUDZKA JESIEŃ?. Zgromadziła ona 55 artystów, którzy zgłosili 133 prace wykonane w różnych technikach malarskich i rzeźbie.
Prace oceniało profesjonalne JURY KONKURSU z prof. sztuk plastycznych  Janem SZMATLOCHEM na czele.  Jurorzy wybrali  9 prac, które ich zdaniem zasługiwały na wyróżnienie i nagrody. W tegorocznej edycji przeważała głównie tematyka prezentująca pejzaże?  jak też scenki rodzajowe z życia, przedstawione w zdecydowanej większości na obrazach olejnych, wykonane najczęściej w konwencji realistycznej. Wszystkie obrazy cechowała żywa kolorystyka. Jury uznało, że prace są dziełami w pełni samodzielnymi  i oryginalnymi, w których wyraźnie widać osobisty stosunek autorów do  prezentowanej treści. Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło w dniu 20 listopada 2014 r.

Wyróżnienie za prace plastyczne  pt. ??DOM? i ? ULICA WOLNOŚCI Ruda Śląska? otrzymał nasz Kolega  MARIAN  ILGA , uczestnik zajęć fakultatywnych Piekarskiego UTW, w grupie plastycznej ?TĘCZA?.
Z całego serca cała społeczność  P UTW przesyła Panu Marianowi gratulacje i życzenia dalszej pracy nad sobą i swoim artystycznym talentem.
 
Panie Marianie. Niech Pana obrazy  wszystkim tym, którzy zatrzymają  wzrok na ich płótnie, sprawią radość, która jest potrzebą, siłą i wartością  Życia.