Na stronie

KOLĘDOWANIE U SENIORÓW

Zespół Wokalny „UTEWIANIE” z fakultetu „Akademia Śpiewu i Humoru”.... w dniach 9 i 11 stycznia odwiedził Domy Seniora z programem najpiękniejszych kolęd i pastorałek w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze spotkanie z pensjonariuszami – Seniorami odbyło się w Ośrodku Opiekuńczo-Leczniczym u Sióstr Boromeuszek, które od ponad 100 lat prowadzą Dom Opieki w Piekarach Śl. Zespół wokalny wzmocniony o głosy dziewcząt z chóru MSP nr 2 naszego miasta przygotował 12 pieśni bożonarodzeniowych, śpiewanych również przez zgromadzone Panie. W czasie przerwy nauczycielka z tej szkoły przygotowała kilka pytań konkursowych dla Seniorów. Prawie na wszystkie pytania odpowiedziała Seniorka – Pani Marysia, a nie były one łatwe. Np. symbole złota, srebra, żelaza; rok utonięcia Titanica,, nazwiska Prezydenta USA z r,1886, nazwisko reżysera serialu. Itp. Atmosfera spotkania bardzo miła, uroczysta., zarówno dla Nas jak i Seniorek – pensjonariuszek.


Drugie spotkanie miało miejsce w Domu Seniora „Zacisze” na terenie Nowej Wsi Tworowskiej, oddalonej o kilkanaście km od Tarnowskich Gór, gdzie od kilku miesięcy przebywa nasza Kol. z UTW. Dom Seniora położy jest w wyjątkowym miejscu, w otoczeniu przepięknych lasów. Dom ma pod opieką 64. Seniorów. Gwarantuje godność i ich dobre samopoczucie. Atmosfera również miła, sprawiała różne wrażenie na Zebranych. Wielką radość sprawiliśmy naszej Koleżance Ali, która śpiewała z nami w chórze, a nawet solo.
Obydwa spotkania przygotowała i poprowadziła Pani Agnieszka BRENZA oraz Danuta STRÓŻ. Cieszymy się, że sprawiliśmy radość i poczucie godności obydwu zespołom pensjonariuszy.

Opracowała J. Głogowska

*GALERIA