Na stronie

Finisaż wystawy twórczości Jacka Sosińskiego i ŚP. Jacka Zemana pn. "Sztuką Połączeni"

...Czym byłby świat czym ludzkie życie bez ciebie poezjo

bez twoich skrzydeł podanych życiu...

Ty jedna rozumiesz ból serca...”

Słowa te z utworu Zdzisławy Felińskiej pt. „ Bez ciebie poezjo „ pragniemy zadedykować Panu Jackowi Sosińskiemu – wierszoklecie z Bytomia, którego twórczość poetycka była przedmiotem rozważań na wystawie jego wierszy w Galerii Sztuki w DDK w Brzezinach Śl. Utwory stanowiły treść zawartą w obrazach kolegi Pana Jacka – Pana Jacka Zemana z Rzeszowa. Jest to swoistego rodzaju hołd oddany przez poetę zmarłemu niedawno malarzowi.

Spotkanie było jednocześnie uroczystym wprowadzeniem do dalszej aktywności fakultetu pt. „Z kulturą na TY „ w działalności Uniwersytetu III Wieku. Wzięło w nim udział 16 Słuchaczy P UTW, a poprowadziła je Opiekunka J. Głogowska.

Pan Jacek urodził się w Częstochowie, absolwent LO im. Mickiewicza. Wiersze pisał już w 15 roku życia. W latach 70. działał literacko w Klubie Młodych Twórców.

Pisał – jak mówi – do szuflady. Od kilku lat ponownie tworzy poezję. Właśnie pierwszy wydany przez Niego autorski tomik nosi tytuł . „Serce z szuflady”... pamięci Dariusza K. Zawiera 6 działów: Smutek, Serce, Miłość, Sumienie, Bóg, Oddech. Prowadząca wybrała spośród nich kilkanaście utworów, pisanych wierszem białym. A więc bez znaków interpunkcyjnych, z wersami o różnej ilości zgłosek.

Bogate w treści, ukazują dzisiejszy świat, który wypływa z serca poety. Słowa tej poezji budzą serce i wyobraźnię czytelnika i słuchacza. Każdy z nich znajduje tu coś dla siebie. Atmosfera spotkania niesamowita, niespotykana, z niedowierzaniem, pełna uznania, zachwytu i szczerości. Podziękowaniom nie było końca.

Podczas spotkania Pan Jacek odkrył jeszcze jeden szczegół swojego talentu. Po rozmowie z niektórymi uczestnikami spotkania, w kilka minut napisał o każdym wiersz. I tak powstały wiersze dla ANI, HENI, STENI i JADZI , a także w podzięce za udział w spotkaniu dla WSZYSTKICH SŁUCHACZY Fakultetu.

Oto on: „Własnym językiem serca”.

niech każdy sobie wyobrazi

własnym językiem serca

sens tego szaleństwa

bo inaczej jest na zewnątrz

całkiem inaczej w sobie

tylko kto to napisze

kto o tym powie

więc dalej do gwiazd

do samego nieba

całym sercem

nic więcej nie trzeba

 

w podziękowaniu WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

BYTOMSKI wierszokleta JACEK SOSIŃSKI. ( AUTOGRAF)

A wszyscy uczestnicy serdecznie i z uśmiechem dziękują Panu Jackowi, życząc dalszych sukcesów w życiu osobistym i w pięknej twórczości literackiej.

OPRACOWAŁA :: J. Głogowska

 

Galeria