Na stronie

XII Międzynarodowa Olimpiada Sportowa

 

W niedzielę 20 września br. na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbyła się XII Międzynarodowa Olimpiada Sportowa “TRZECI WIEK NA START”. W imprezie, która rozegrana została jak prawdziwe igrzyska, startowało 250 zawodników, bo tylko tyle mogło wystąpić ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Sportowe zmagania seniorów od lat przyciągają do Łaz seniorów z całego kraju. W tym roku ze względu na pandemię olimpiada została zorganizowana na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

XII Olimpiada Sportowa UTW i Organizacji Senioralnych odbyła się pod Honorowym Patronatem: Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu, Marszałka Województwa Śląskiego, Starosty Zawierciańskiego, Burmistrza Łaz, Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Do Chorzowa zjechały reprezentacje 30 Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych z całej Polski oraz reprezentanci seniorów z Austrii. Seniorzy rywalizowali w rowerowych przełajach, biegach, pchnięciu kulą, speedballu czyli tenisie na uwięzi oraz turniejach łuczniczym i boule.

Emocji jak to zwykle na igrzyskach nie brakowało, a startujący mogli liczyć na doping swoich kibiców siedzących na trybunach.

Wśród startujących nie zabrakło również przedstawicieli Naszego Uniwersytetu. Sportowe zmagania zakończyliśmy z 1 złotym medalem w konkurencji speedballu, który zdobył Franciszek Sowiński, 3 medalami srebrnymi : w biegach na 150 m - Marek Kowal, pchnięciu kulą - Anna Mazgaj i w boulach - Anna Kudełko.

galeria zdjęć*