Na stronie

KARNAWAŁOWE OSTATKI W PUTW

 

Ni to Karnawał w Rio de Janerio zwany carnaval carioca z sambą enrodo, czy w Boliwii. Ni to Karnawał w Wenecji z maskaradą w maskach i pięknymi kostiumami. Ni to bal na wielkiej sali z kotylionami, ale piękny, radosny we wspaniałej atmosferze wieczorek taneczny dużej grupy uczestników - słuchaczy Piekarskiego Uniwersytetu III Wieku w dniu 19 lutego 2020 r.

Już po raz drugi, w ostatnich dniach karnawału – przed środą popielcową, zapowiadającą koniec hucznych zabaw, bawiliśmy się jak zawsze w tanecznych kręgach i parach przy muzyce w rytmie tanga, walca, polki, rocka. Towarzyszył nam uśmiech na twarzy, uścisk rąk w kręgu. Nogi same niosły do nas do tańca. O zmęczeniu nie było mowy, bo wigor i zapał były nie do odparcia.

Z animuszem i werwą pary snuły się po parkiecie, a kręgi rozszerzały swój zasięg.

Konkurs z balonami zaciekawiał i wzbudzał napięcie. Wirowanie wokół krzeseł, przekazywanie w kręgu butelki, by nie upadła na parkiet, wzmagały radosne napięcie i gromki śmiech wśród widzów. Zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami.

I tak nieustannie, z przerwą na szklaneczkę kawy czy herbaty, potańcówka trwała przez ponad trzy godziny. Z żalem pożegnalny utwór w rytmie latyno – amerykańskim, kończył karnawałowe spotkanie oraz gromkie oklaski dla Pana od muzyki od tych, którzy wytrwali do ostatnich taktów i ostatniego tchu.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom popularnego „Śledzika”. Spotkania przemiłego, sympatycznego i pożytecznego dla zdrowia, ruchu i utraty kalorii przed obawą, bo w następnym dniu były tylko – pączki, pączki, pączki!!!

Do zobaczenia w dobrym zdrowiu za rok.

 

Opracowała: Jadwiga Głogowska

 

*galeria zdjęć