Na stronie

BIESIADA KARNAWAŁOWA 2020

... Taniec jako dziedzina sztuki, daje możliwości tworzenia,

jako element życia, pozwala się zatracić... „

( Anna Maciejak )

NOWOROCZNY BAL w PUTW 2020

 

W dniu 17 stycznia 2020 roku Słuchacze Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz zaproszeni Goście, mieli okazję tworzenia i zatracania się w tanecznych rytmach. Jak co roku, od 14 lat,w pięknej karnawałowej scenerii bawiliśmy się w auli Akademickiego Zespołu Szkół. Swoją obecnością noworoczny bal zaszczycili nas Goście w osobach: Pani Prezydent Miasta Piekary Śl. Pani Sława Umińska – Duraj, Radny Rady Miasta Pan Czesław Wymysło z Małżonką, Dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury – Pani Iwona Giza, Pani Zofia Gajowska – prowadząca fakultet „Psychologia szczęścia” a także Przedstawiciele UTW z Bytomia i Wojkowic. Tłum !!! 120 osób zasiadło przy bogato zastawionych stolikach. Pani Dyrektor DDK – Ilona Ogiołda i Przew, Zarządu Słuchaczy PUTW – Kol. Jan Baron, serdecznie powitali wszystkich uczestników balu oraz Zespół Muzyczny „NASTROJE”, który towarzyszył Nam przez cały wieczór. Piosenki i melodie w wykonaniu Zespołu przypadły do gustu tańczącym parami, w kółku małym i większym, w ”pociągu” na parkiecie, w sali i na korytarzu szkolnym, przyozdobionym piękną zielenią. Podczas każdego tańca panowała radość, na twarzach pojawiał się uśmiech, rozum tracił swoją zdolność kontroli, a ciałem kierowało serce. Taniec to takie nieme wyznanie radości, miłości i szczęścia.

Przy jednym ze stolików na korytarzu pełniła dyżur Wróżka Jowita, która dla chętnych układała pasjanse. Ułożone w nich karty, takie mam wrażenie, zwiastowały same pozytywne życiowe wieści, wydarzenia i przepowiednie.

W czasie dłuższych przerw częstowano się kawką, herbatką, pączkami i ciastem, chlebkiem ze „śląskim tustym” oraz gorącym bograczem.

Po raz szósty na biesiadzie karnawałowej prezentowały swoje osiągnięcia niektóre fakultety. Tym razem Grupa Komputerowa przygotowała skecz, a wykonała go Ania i Renia. Wzbudził ogromne zainteresowanie, bo w treści pojawiła się Babcia z „komputrym”, który trzeba było poświęcić przez księdza święconą wodą, potem do lekarza, bo w nim jakieś wirusy. A jak wirusy to mu trzeba było gripex przepisać. Ale najlepiej, to zapisać się na UTW, gdzie Cię wszystkiego nauczą, bo mamy wspaniałych wykładowców. „A tak Cię wyćwiczą, że będziesz śmigać po internecie, znajomych na fejsie odwiedzisz, maila do rodziny napiszesz, nawet zakupy zrobisz przez internet. No a wnuki będą miały nowoczesną babcię. - powiedziała Renia do Ani w konkluzji skeczu. Śmiechu było co niemiara i dużo oklasków.

Psychologię szczęścia” reprezentowała Jadzia. Opowiadała o tym jak być szczęśliwym, co daje każdemu człowiekowi szczęście i jak z niego korzysta. Mamy się zakochać w swoim życiu i starać się, aby życie było najpiękniejszą baśnią, pełną światła i szczęścia. Zakończyła pięknym tekstem z piosenki pt. „Szczęście raz się uśmiecha”. Cała sala słuchała w dużym skupieniu i dumna była Pani wykładowca.

Janek z Grupy Turystki i Rekreacji przygotował konkurs z geografii Polski i świata. W 25 pytaniach znalazły się po 4 odpowiedzi. Należało wybrać jedną, prawidłową. Janek kierował pytania do wszystkich uczestników w auli. Zgłaszało poprawne odpowiedzi wielu znawców tematu. Kilkanaście osób znalazło się na liście z dobrymi odpowiedziami. Najlepsze w tej materii okazały się Ewa i Ela.

Ciekawą formę konkursu przygotował również Zespół „Sportowy Senior” pod kierunkiem Ani. Uczestnicy konkurencji ( w liczbie 5), formowali piłeczki z gazet, celując w kosz stojący w pewnej odległości. Zwycięzcą okazała się Anielka.

Doping, jęki zawodu, śmiechy towarzyszyły tej konkurencji, bo ubaw był przedni.

Brawo Anielko !

Nie mogło również zabraknąć konkursu na najpiękniejszy, najokazalszy strój w czasie karnawałowego balu. Wygrała para: Sułtan Wspaniały Sulejman i jego żona Sułtanka Hurrem z serialu tureckiego „Wspaniałe stulecie”. Stroje przepięknie uszyte, jakby wyjęte z ekranu, a zwycięzcy Ania i Marian prezentowali się w nich znakomicie. Do pozazdroszczenia.

Pan Marian został również wybrany NAJSYMPATYCZNIEJSZYM SŁUCHACZEM ROKU AKADEMICKIEGO 2019/2020 .

Aplauz i gratulacje zebranych były najlepszym i najszczerszym potwierdzeniem wyboru.

W organizacji zabawy karnawałowej zaangażowanych było wiele osób, w tym Pracownicy DDK w Piekarach Śl. oraz Zarząd PUTW.

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Dzięki ich pracy biesiada była bardzo udana.

 

Imprezę udało się zrealizować również dzięki sponsorom, których ofiarność wzbogaciła imprezę, czyli :

 

Cukierni SPRUŚ – TREMBACZEWSKI

Firmie STOKSON

Cukierni STACH

oraz dzięki pomocy naszych słuchaczy :

 

Panu Frankowi Sowińskiemu

Julianowi Tomankowi

Halinie Kocur

Marianowi Bachankowi

 

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie !!!

 

Atmosfera przy muzyce Zespołu „ NASTroje”, wspaniałych piosenkach w wykonaniu Artystki i Artystów dostarczyła pięknych przeżyć, uśmiechu i radości oraz zadowolenia we wspólnej zabawie.

Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

DZIĘKUJEMY !!!

 

Opracowała: Jadwiga Głogowska

 

galeria zdjęć