Na stronie

WYSTAWA UCZESTNIKÓW KLUBU PLASTYCZNEGO „TĘCZA”

...Tworzenie własnego świata w jakiejkolwiek dziedzinie sztuki, wymaga odwagi...” 

Słowa amerykańskiej malarki GEORGII O' KEEFFE, która uwieczniała na swoich obrazach naturę, są dowodem na to, że malowanie to pasja, która może być również sposobem na życie. Mogli się również o tym przekonać uczestnicy zgromadzeni na wernisażu prac malarskich grupy plastycznej „Tęcza” zatytułowanym: „Ocena należy do publiczność...” w dniu 7.10.2019r.

Wieczorne spotkanie miłośników sztuki w pięknej sali Dzielnicowego Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej otworzyła, witając zebranych, Pani Dyrektor mgr inż. Ilona Ogiołda.

Artystki - malarki z naszego PUTW stworzyły na obrazach rzeczy, które wcześniej nie istniały. Na ścianach zawisły prace niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Zrodziły się w wyobraźni PAŃ i pod ich palcami techniką kolaż, którą szeroko omówiła Pani mgr Elżbieta Czarnecka – prowadząca fakultet na PUTW 14. rok. A prezentowały je Panie: Anna Dembecka, Czesława Trzęsimiech, Joanna Konarska, Alina Janczak, Jadwiga Swoboda, Teresa Wybraniec, Urszula Cesarz, Urszula Boś, Aleksandra Rzeźniczek.

Różnej wielkości obrazy zostały ułożone wg pewnych zasad, które zastosowały organizatorki wystawy i współpracująca z nimi Kol. Ania Dembecka - Starościna Grupy Plastycznej.

Oglądający obrazy indywidualnie, czy w towarzystwie ich Twórczyń, zachwycali się tą współczesną sztuką, która jest trudniejsza i wymaga interpretacji oraz zrozumienia intencji autora. A zastanawiając się odgadywaliśmy tematykę prac, dlaczego takie dzieło powstało i o czym mówi, jaką koncepcję miał jego twórca. Mieliśmy ogromną satysfakcję, kiedy odgadywaliśmy przemyślenia naszych Koleżanek. W obrazach interesowała nas kompozycja, kolorystyka, światło, cień, wykorzystanie przestrzeni i harmonia. Wszystko to znalazło się w twórczej dyskusji uczestników.

Wieczór ze sztuką cały czas budował nastrój, wzbudzał emocje, podziw i zachwyt, poruszał uczucia, tworzył wspaniałą atmosferę, wzbogacał pięknem nasze wnętrza, wywierał uśmiech na twarzy.

Kwiaty, uściski i miłe słowa były podziękowaniem dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania wystawy, a która będzie otwarta do dnia 31.10.2019r. Kawka i ciasteczka umiliły wspólne chwile ze sztuką na wernisażu.

 

Zachęcam Słuchaczy PUTW do zwiedzania wystawy.

Osobiście byłam zachwycona.

J. Głogowska