Na stronie

Zaproszenie na wykład pt. "Akupunktura i refleksologia - miejsce we współczesnej medycynie".

Serdecznie zapraszamy 10 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 do auli AZS w Piekarach Śląskich na wykład dra nauk medycznych Piotra Warakomskiego – „Akupunktura, refleksologia – miejsce we współczesnej medycynie”.

Prelegent uzyskał dyplom Wydziału Lekarskiego w Zabrzu ŚAM w 1990 r., ukończył specjalizację I stopnia w dziedzinie neurologii w 1995 r., obronił tytuł doktora nauk medycznych w 1997 r., ukończył specjalizację II stopnia dziedzinie neurologi w 2004 r. Posiada również licencję EEG od 2010 r. oraz certyfikat EMG od 2015 r.,a także prowadzi Poradnię Neurologiczną w Bytomiu – Miechowicach od 2004 r. 

Podczas prelekcji uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, czym właściwie jest akupunktura oraz refleksologia oraz jak te procedury funkcjonują we współczesnej medycynie.

Wśród ważnych informacji, pojawią się wiadomości, iż akupunktura to technika leczenia wywodząca się z Dalekiego Wschodu i jest obecnie uznawana w wielu krajach jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. Refleksologia lub terapia „zonowa'' zaliczana jest z kolei do medycyny alternatywnej. Jest to nauka o refleksjach, które znajdują się w stopach, dłoniach oraz twarzy. Leczenie tą metodą polega na naciskaniu odpowiednich obszarów powierzchni ciała, które mają powiązanie z narządami wewnętrznymi.