Na stronie

Marcowe "Spotkania ze sztuką" już za nami!

„ Kobieta wśród gwiazd, kwiatów i na obrazach malarzy..."

Pod takim tytułem odbyło się marcowe „Spotkanie ze sztuką” w Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej. Miłośnicy poezji i muzyki zasiedli przy stolikach w sali, gdzie na ścianach prezentowała swoje ciekawe obrazy o różnorodnej tematyce, malowane równie ciekawą techniką, artystka Pani Dorota Pietrzyk. 

Spotkanie rozpoczęło się od życzeń, które złożył zebranym Paniom w dniu ich święta Janek Baron – przewodniczący samorządu UTW. Nie zabrakło oczywiście słodkości. Całość spotkania przygotowała i przeprowadziła opiekunka „Spotkań...” Jadwiga Głogowska.

Pojawiła się więc poezja własna, utwory K. Przerwy-Tetmajera, J. Tuwima, B. Leśmiana, H. Poświatowskiej, W. Szymborskiej i młodych twórców. Wszystkie były adoracją, pokłonem miłości, uwielbienia, podziękowaniem za wspólną drogę życia, za czułość, radość zawartą w słowach: „Twoja miłość to gorące pocałunki, czułe przytulenia, pełne kwiatów kosze. Muzyka i walc niesie nas do chmur i gwiazd. Płyniemy po falach obłoków....”

Recytacjom towarzyszyła muzyka Schuberta, piosenki Jacka Lecha, Marty Mirskiej, Sławy Przybylskiej, Anny German oraz utwór: „Love story” i muzyka Andrie Riei. Na dużym ekranie Uczestnicy spotkania podziwiali prezentacje o kobietach: „Jak Bóg stworzył Kobietę”, „Kobiety na obrazach Valadie”, Wiosna i miłość – fragm. filmu „Dr Żyvago” oraz „Kwiaty Kobietom świata”. Zainteresowaniem cieszyły się również fragmenty opowiadania pt. „Przechodzień”, wywołując u słuchaczy szereg refleksji. Ukoronowaniem spotkania było „Sto lat dla Pań” i życzenia dla Kol. Bożeny, urodzinowej solenizantki, przy lampce musującego szampana. Fantastyczna atmosfera, pełna ciepła, zachwytów i życzeń, wśród śpiewu znanych piosenek, pozwoliła Paniom i wszystkim uczestnikom spędzić miły wieczór, jedyny taki w roku, który na dłużej zostanie w pamięci.

Galeria zdjęć. 

 

Oprac. J. Głogowska