Na stronie

Senioriada w Rabce

W dniach 25 – 26 lutego odbyła się VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu Rabka Zdrój. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się defiladą 34 Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Rad Seniorów i organizacji senioralnych z Polski , Ukrainy i Austrii. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością patroni honorowi – Leszek Świder – Burmistrz Rabki Zdroju, Krzysztof Faber – Starosta Powiatu Nowotarskiego.

W tym roku, po raz pierwszy, na Zimowej Senioriadzie, 7 osobowa drużyna reprezentowała także Piekarski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Po zapaleniu znicza nastąpiło oficjalne otwarcie Senioriady, a zawodnicy udali się na miejsca sportowych rywalizacji. W ośmiu konkurencjach, takich jak: slalom gigant, nordic walking, biegi, kręgle curlingowe, rzut śnieżkami, zjazd na dętkach, brydż czy szachy, wystartowało 450 osób. Wyniki klasyfikacji drużynowej VI Ogólnopolskiej Zimowej Senioriady w Rabce Zdroju prezentują się następująco:

  • I miejsce Gliwice
  • II miejsce Rzeszów
  • III miejsce Kęty

Nasi sportowcy dzielnie walczyli w następujących konkurencjach: slalom gigant, kręgle curlingowe, rzut śnieżkami do celu, zjazd na dętkach, szachy – łącznie zdobywając 126 punktów i 27 miejsce w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając m.in. Austrię , Ukrainę, UJ Kraków.

Gratulujemy naszym sportowcom wielkiej woli walki, dobrych wyników i zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w przyszłorocznej Senioriadzie. Liczymy na tłumny udział naszych sportowców, ponieważ lokata w klasyfikacji ogólnej również zależy od ilości startujących zawodników.

Galeria zdjęć. 

Opracowała Anna Kudełko