Na stronie

Andrzejkowa Potańcówka

"Jesteś szalona - mówię Ci - jesteś szalona, aaa. Jesteś szalona ..."

Taka i dziesiątki innych piosenek i melodii wybrzmiewały na uroczystym wieczorze andrzejkowym, jaki miał miejsce w auli Zespołu Szkół Akademickich w dniu 28 listopada 2018 r. Licznie zgromadzonych uczestników tanecznego wieczoru przywitała Pani Dyrektor DDK - Ilona Ogiołda, życząc wszystkim wspaniałej zabawy i dobrego humoru. 

"Andrzejki" to taniec, wróżby i życzenia. A więc w rytmie walców, tanga, cza-czy, twista, parami i w korowodzie, w pojedynkę czy w kółku, wirowaliśmy nieustannie na parkiecie. Towarzyszyły nam gromkie wiwaty, oklaski i miły uśmiech na rozbawionych twarzach, radosny śmiech i niesamowity humor. A zabawę wspaniale kierował, śpiewał i grał, zagrzewając do tańca, niezrównany DJ, Pan Krzysztof. Wymyślał nowe, mało znane wspólne zabawy, zachęcał wszystkich do udziału w konkursach. I tak w tańcu z dwoma małymi butelkami, z dużymi rolkami papieru kuchennego i kijkami łapanymi w locie, mieliśmy uciechy co niemiara. Zwycięzców z tajemniczymi nagrodami można zobaczyć w naszej fotorelacji. 

W przerwie poznaliśmy sportowców z Klubu Sportowego Seniora, którzy wywalczyli II miejsce, dyplom i srebrny puchar w Spartakiadzie sportowej w Radzionkowie. Więcej wiadomości w artykule Pani Ani Kudełko. Brawa za wspaniałe wyniki w 12 konkurencjach. UFF, uff - ale wysiłek, forma i zapał. Niesamowite! Gratulujemy i prosimy "o zaś", ale wyżej ... !
Trudno było pożegnać się z zabawą, koleżankami, kolegami, opuszczając miejsce wspólnych pląsów do utraty tchu i kilogramów, miłych rozmów i niesamowitych wrażeń. Jednak Maria Pyżlak nie dała za wygraną i z pięknym ukłonem poprosiła Panią Dyrektor o dalsze "taaakie wspólne zabawy. Oklaski były podziękowaniem za zgodę i wszystko inne.

A zatem do zobaczenia !!! zaś !!!

Opracowała J. Głogowska