Na stronie

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

      „....GAUDEAMUS IGITUR....” - Radujmy się, pókiśmy młodzi.!

 

         Żakowski hymn zabrzmiał po raz trzynasty na uroczystej inauguracji Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jaka miała miejsce w auli Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich w dniu 3 października 2018 roku.

         Licznie zgromadzonych Gości oraz Słuchaczy przywitała Pani Ilona Ogiołda – Dyrektor Dzielnicowego Domu Kultury, przy którym działa Uniwersytet.

         Swoją obecnością ceremonię zaszczycili:

  • Pani Sława Umińska – Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śl.
  • Pan Łukasz Ściebiorowski – Radny Miasta i Przewodniczący Komisji Kultury, Edukacji i Sportu
  • Pan Michał Sojka – Naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Piekary Śl.
  • Pan Stanisław Korfanty – Honorowy Członek PUTW – Radny Miasta
  • Pani Justyna Wicik – Dyrektor Akademickiego Zespołu Szkół
  • Pani Iwona Giza – Dyrektor Spółdzielczego Domu Kultury
  • Przedstawiciele zaprzyjaźnionych Uniwersytetów z Tarnowskich Gór i Bytomia.

         Pani Dyrektor wyrażając zadowolenie, że w tak wspaniałym gronie możemy kontynuować działalność na rzecz Seniorów w naszym mieście, przypomniała, jak wiele osiągnięć i sukcesów jest na koncie Piekarskiego UTW od samego początku jego istnienia. Przedstawiła także skrótowo najważniejsze założenia, jakie czekają Słuchaczy w nowym roku akademickim, życząc jednocześnie wszystkim zebranym miłego spotkania, dalszej owocnej współpracy i satysfakcji z działalności tego wspaniałego przedsięwzięcia, jakim jest ten rodzaj uczelni dla osób po 60. roku życia.

         Całość ceremonii poprowadzili członkowie nowego Zarządu Słuchaczy: Jan Baron – przewodniczący, Jadwiga Głogowska – sekretarz i Anna Kudełko – czuwająca nad przebiegiem spraw kulturalnych i sportowych.

Prowadzący przekazali uczestnikom spotkania tematykę wykładów, przybliżyli profile fakultetów, a także poinformowali o szeregu atrakcji, jakie czekają wszystkich w nadchodzącym roku akademickim.

         Dla 21 nowych członków przygotowano nowe legitymacje, które w czasie immatrykulacji wręczyła Pani Prezydent i Pani Dyrektor.

         W dalszej części spotkania głos zabrali Goście. Pani Prezydent wyraziła uznanie, dziękując za dotychczasowy wkład pracy Pani Dyrektor i Aktywnym Seniorom na rzecz całej społeczności uniwersyteckiej. Życzyła dalszych wspaniałych przedsięwzięć, tworzących twórczą  atmosferę, wspólne działania w zakresie  umacniania zdrowia Seniorów, rozwoju zainteresowań i osobistych satysfakcji. W podobnym tonie zabrali głos: Pan Łukasz Ściebiorowski, Pani Magdalena Latacz

Przewodnicząca Stowarzyszenia UTW w Tarnowskich Górach i Pani Stenia Borkowska z UTW w Bytomiu, życząc naszej grupie samych wielkich dokonań.

         Program części artystycznej obfitował różnorodnością występów. I tak Zespół wokalno – muzyczny uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 12  Piekarach Śl. pod kierunkiem nauczyciela muzyki Pana Mateusza Brola, zaprezentował znane wszystkim utwory muzyki popularnej.

Pasję i zainteresowanie gwarą śląską ukazała młoda piekarzanka Weronika Namysło wierszem pt. „Miesionckowy taniec” autorstwa Ireny Chrostek. Weronika została laureatką VII konkursu Gryfny Godki, wygrywając wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

W końcowej części programu wystąpili soliści polskich scen muzycznych. W swoim repertuarze zaprezentowali arie operowe, operetkowe, musicalowe.

Wykonywane utwory wszystkich koncertujących cieszyły się dużym aplauzem, tworzyły wspaniałą atmosferę, wywoływały uśmiech i radość, a dowodem na to był wspólny śpiew i gromkie brawa.

Ania i Jasiu podziękowali Gościom i Osobom przychylnym naszemu uniwersytetowi oraz życzyli Słuchaczom PUTW zdrowia,  powodzenia w pogłębianiu wiedzy, rozwoju zainteresowań, dalszego nawiązywania nowych kontaktów i przyjaźni.

          Przed Nami wiele ciekawych zadań i przyjemnych atrakcji.

Opracowała: Jadwiga GŁOGOWSKA

 

DSC_2354-2 DSC_2355-2 DSC_2356 DSC_2357 DSC_2359 DSC_2359-2 DSC_2361-2 DSC_2372 DSC_2374 DSC_2375-2 DSC_2377-2 DSC_2383 DSC_2384 DSC_2387-2 DSC_2390-2 DSC_2392 DSC_2396 DSC_2397 DSC_2399 DSC_2405-2 DSC_2412 DSC_2423-2 DSC_2425-2 DSC_2431-2 DSC_2436 DSC_2437-2 DSC_2438-2 DSC_2439 DSC_2440 DSC_2442 DSC_2442-2 DSC_2448-2