Na stronie

BIESIADA JUŻ ZA NAMI

„… Człowiek nie żyje , aby tańczyć
lecz tańczy, aby szczęśliwiej żył…

Dnia 20 stycznia zabawowy wieczór w pięknej zimowej scenerii zgromadził w Sali Akademickiego Zespołu Szkół w Piekarach Śląskich 150 Słuchaczy Piekarskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku na Karnawałowej Biesiadzie.

Uczestniczyli w niej również zaproszeni goście w osobach: Pani Prezydent Sława Umińska-Duraj wraz z małżonkiem, Pani Renata Guzy Prezes Siemianowickiego UTW wraz z mężem, Honorowy Członek PUTW Pan Stanisław Korfanty, Państwo Czempikowie z Firmy: „Piekary Net„ oraz Pani Iwona Giza- dyr. Spółdzielczego Domu Kultury. Do tańca i przedniej zabawy przygrywał Zespół Muzyczny GOLDEN MIX. Pierwszą część biesiady poprowadził Pan Andrzej MIŚ, który bawił zgromadzonych wyśmienitymi żartami, przeprowadził liczne konkursy z udziałem rozbawionych słuchaczy. Okrzykom, wiwatom i śmiechom nie było końca.


Podobnie, jak w poprzednich 2 latach poszczególne fakultety naszego UTW prezentowały swoje osiągnięcia. I tak : nowo powstały w tym roku akademickim Zespół Wokalny, który pracuje pod kierunkiem Pani Moniki Woleńskiej zaśpiewał trzy utwory : kolędę „Do szopy, hej pasterze” i 2 piosenki „Gdybym to ja miała” i „Pada śnieg”. III Grupę Komputerową reprezentowała solistka J. Głogowska w pieśni pt. „Serenada Schuberta”. Zespół fakultetu języka niemieckiego wykonał również piosenkę w tym języku. T. Krzywicka z Grupy Psychologia szczęścia anonsowała przemyślenia, które warto stosować w życiu codziennym na temat „Zakochaj się w życiu i spotkaj szczęśliwą siebie.” Własną twórczością związaną z okresem Bożonarodzeniowym pochwaliła się Cz. Trzęsimiech, a Grupa Turystyczna jak zawsze serwowała ciekawe zagadki i pytania z geografii Polski i świata. Podobnie jak w ubiegłych latach " Grupa Tańca Towarzyskiego" zachęcała do klasycznych rytmów. Tym razem w wykonaniu jej uczestników na parkiecie ulubiona "CHA, CHA".Wiele emocji wzbudził również konkurs na najpiękniejsze i najzabawniejsze stroje karnawałowe. Jurorzy mieli trudne zadanie. Przyznano 3 równorzędne nagrody - dla Sztygara, Pszczółki i Klauna.

Na biesiadzie przez kilka godzin bawiliśmy się przy dźwiękach muzyki z różnych okresów. Każdy z uczestników przyniósł ze sobą ogromne poczucie humoru, radość, uśmiech i wspaniały nastrój, co przyczyniło się do uświetnienia zabawy. Biesiada pozostanie w naszej pamięci na długie tygodnie.

A powiedzenie Greka Zorby:”Jeśli chcesz ulżyć swojemu sercu, zatańcz!” niech nam towarzyszy w codziennym życiu.


Opracowała : J. GŁOGOWSKA