Na stronie

CZYTAJ DALEJ

Jedno małe - być szczęśliwym, drugie duże - uszczęśliwiać innych. O
szczęściu nie decyduje to, co się nam przydarza, ale jak na to reagujemy. Bycie
szczęśliwym wymaga od nas determinacji, wytrwałości i samodyscypliny.
Inne poruszane zagadnienia to jak dążyć do szczęścia. Życie w szczęściu to wewnętrzna
siła duszy. Omówiono również pięć zasad szczęśliwego życia. Należy tutaj wymienić
następujące zagadnienia: Słuchanie wewnętrznego głosu,chronić swój spokój, budować
relacje w małych rzeczach. Każdy z nas może znaleźć swój przepis na szczęście., mając
na uwadze 4 klucze do szczęścia. A te klucze to : rodzina, przyjaciele, praca i wiara,
Otwierając je zauważymy, że dają one najwięcej szczęścia.
Szczęście w domu przyciągają również kwiaty w doniczkach. Jest to dracena,
zamiokulkas. Tworzą dobrą atmosferę w mieszkaniu i dostarczają wiele energii. Są też
kwiaty. Które przynoszą pecha i nieszczęście. Do nich należą bluszcze, kaktusy, wrzosy,
hoja , Natomiast najszczęśliwsze są słoneczniki. Symbole szczęścia przynoszą nam wiele
radości i zadowolenia. Czterolistna koniczyna uważana jest za talizman. Podkowa
przynosi szczęście na długie lata, powieszona w odpowiednim miejscu. Słoń musi mieć
trąbę uniesioną w górę. Aniołek przynosi spokój i ukojenie. Szczęśliwa siódemka
zapewnia moc szczęśliwych chwil, szczęśliwego życia. Guzik kominiarza – szczęście na
poczekaniu. Dzwoneczki wprawiają w dobry humor o oczyszczają atmosferę,.
Poszczególne zagadnienia przeplatały piosenki ze słowem szczęście, śpiewane przez
Prowadzącą i Słuchaczy. Prelekcję zakończył utwór wierszowany pod tytułem : „Słońce
raz się uśmiecha.” Pani Prelegent w końcowej fazie zapoznała obecnych z materiałami,
które wzbogaciły i rozszerzyły jej wiadomości. Na stoliku ustawiono symbole szczęścia, Z
boku ładnie prezentował się na sztaludze duży obraz z kwiatami. U podnóża stały
książki z aforyzmami, cytatami powiedzonkami, przysłowiami i
porzekadłami o szczęściu. Pamiątkowy prezent oraz podziękowania Kol.
Prezesa Jana Barona za wykład Kol. Głogowskiej, a także oklaski Słuchaczy podkreśliły
ciekawą i na ogół wyczerpującą prelekcję w formie odczytu.
DZIĘKUJĘ. JADWIGA GŁOGOWSKA